Jdi na obsah Jdi na menu
 


Češi porazili Indii v prodloužení a stali se mistry světa!

20. 6. 2009

ObrazekČeský hokejbal se dočkal po dlouhých jedenácti letech opět zlatého zápisu do kroniky úspěchů. Finálový souboj přinesl nervy drásající průběh, který gradoval až do samotného prodloužení. Když navíc kapitán Petr Novák potrestal gólem chybu indického mužstva, tak mohla vypuknout nefalšovaná chvíle radosti. Plzeňská aréna bouřila a děkovala našim reprezentantům za fantastický zážitek.

 

Česko - Indie 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Dědič (Oliverius), 23. Kejř (Výborný), 33. Hodovník (Oliverius), 48. Novák - 5. Sm. Kaila (Kalkat, Sh. Kaila), 15. Sm. Kaila (Chowsen), 42. Sh. Kaila (Kalkat. D. Brar).
Rozhodčí: Mintz (Kan.), Soraperra (Ita.). Vyloučení 5:5, bez využití. Střely na branku 35:12. Nejlepší hráči: Novák - Smitter Kaila.

Česko: Šindelář - Příhoda, Pospíšil, Rejthar, Výborný, Hodovník, Dědič, Kadaně, Růžička - Bacovský, Novák, Topolánek - Lendl, Sýkora, Kejř - Kypet, Oliverius, Trčka - Tyburec, Švancar, Kubeš. Trenér Leoš Rak.

Indie: Hundal - Mann, Chowsen, Somani, K. Brar, Uppal, Sohal, Sahota - Kalkat, Sm. Kaila, Sh. Kaila - R. Sandhu, Jhuti, D. Brar - Mostaghim, Dusanj. S. Sandhu - Chohan, Esmail, Basi. Trenér Ranbir Singh.

Leoš Rak - trenér Česka
„Indové jsou velmi kvalitní tým, což ve finále potvrdili. Indové byli dvě třetiny možná trochu lepším týmem a my jsme tahali za kratší konec, ale pak jsme začali přebírat iniciativu a jen kousek nám chyběl k vítězství v základní hrací době. Naše mužstvo šlo za titulem a dočkalo se zasloužené odměny.“

Smitter Kaila - nejlepší hráč Indie:
„Oba týmy svedly pořádnou bitvu, bojovalo se o každý míček. Snažili jsme se, ale Češi mají výborný tým a mají výborný systém. Vyhráli asi zaslouženě.“

Petr Novák - nejlepší hráč Česka
:
„Indie potvrdila, proč se dostala do finále - na tomhle turnaji představila tým, který byl hodně silný. Měl skvělé individuality a hrál výborně takticky - věděl i to, jakou taktiku zvolit na nás. Nakonec ale zvítězila naše odolnost. Indové hráli do konce všech zápasů úplně bezstarostně a v pohodě, což jim vydrželo i do finále. Dvě třetiny nás pořádně trápili, nakonec jim ale zbylo jen stříbro. Byla to zasloužená tečka pro náš tým, který byl na tomto turnaji nejlepší a po zásluze vyhrál.“

 

Informační servis z hokejbalového MS je publikován se svolením organizačního výboru MS. (www.pilsen2009.com), foto: Zdeněk Vaiz

 

Náhledy fotografií ze složky MS v hokejbalu - Češi mistry světa

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář