Jdi na obsah Jdi na menu
 


Češi ladí formu a chtějí medaili

12. 6. 2009

Hokejbalové mistrovství světa už doslova klepe na dveře, v Plzni vypuknou boje o medaile už tuto sobotu. Český tým je už v místě konání turnaje a ladí formu. Cíl Rakova výběru je jasný: postoupit do finále a přinejmenším obhájit stříbro, které tým pod vedením trenérského dua Kadaně-Rak vybojoval před dvěma lety na posledním mistrovství světa v německém Ratingenu.

 

Hráči reprezentačního týmu se hlásili trenéru Rakovi už včera a dnes absolvovali v Plzni první společný trénink tohoto srazu. "Přípravu můžeme zatím hodnotit kladně, jen je škoda, že jsme neměli šanci odehrát nějaká přípravná utkání s jinými reprezentačními výběry," povzdechl si trenér Rak, který ale pevně věří, že to na hráčích nezanechá žádné stopy. "Měli jsme několik srazů a soustředění, hráči se tam dali dohromady a tvoří opravdu silný tým," dodal Leoš Rak. Pozitivní zprávou je bezesporu to, že všichni nominovaní jsou zdravotně v pořádku.

 

Češi vstoupí do turnaje sobotním večerním zápasem proti Švýcarsku, tedy proti soupeři, kterého poměrně dobře znají - Švýcary Česko porazilo ve skupině na posledním MS. "Švýcary opravdu známe, ale nechceme nic podcenit. Informací o tomhle týmu máme hodně, ale ještě si uděláme nějakou taktickou přípravu a půjdeme se podívat i na jejich první trénink, který mají zítra. Určitě budeme vědět, co na ně máme hrát - jde o to, abychom to ale také dokázali přenést na hřiště," řekl trenér Rak.

 

 

Vedení týmu připravuje hráče i na to, že na zápas se čeká rekordní návštěva. Na tribunách by podle představ organizátorů mělo najít cestu několik tisíc fanoušků. "Upozorňujeme hráče na to, aby to brali jako každé jiné utkání. Ale všichni víme, že to asi nebude jednoduché a že to nějakou roli hrát může. Hráči se s tím ale musí srovnat a musí na to být připraveni. Věřím, že s prvním buly z hráčů nervozita spadne a podají optimální výkon," uzavřel reprezentační trenér Leoš Rak.Nominace Česka na MS v hokejbalu
:

Brankáři: Donauschachtl (Ústí nad Labem), Šulan (Škoda Plzeň), Šindelář (HBC Vlašim).
Obránci: Dědič, Rejthar, Příhoda (všichni KEB Kladno), Kadaně, Výborný (oba HBC Škoda Plzeň), Růžička (Ústí nad Labem), Pospíšil, Střeska (oba Habešovna), Hodovník (Letohrad).
Útočníci: Švancar, Kypet (oba Most), Lendl, Kejř (oba HBC Škoda Plzeň), Roušal (Dobřany), Oliverius (Ústí nad Labem), Trčka, Topolánek, (KEB Kladno), Kubeš (Letohrad), Tyburec, Sýkora (Habešovna), Bacovský, Novák (oba Hradec Králové).

 

Informační servis z hokejbalového MS je publikován se svolením organizačního výboru MS. (www.pilsen2009.com)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář