ZOH 2010: Švédové ztratili s Běloruskem třígólové vedení, ale vítězství už ne

19. 2. 2010

Skupina C: Když ve třicáté minutě zvyšoval Franzén vedení Švédů na 3:0, tak vše nasvědčovalo tomu, že si hráči Tre kronor připíší poklidné vítězství. Původní domněnka však byla narušena za pouhých pět minut, kdy se trefil po Meleškově přihrávce Kulakov. Ve třetí třetině si oba hráči pozice vyměnili a snížili na rozdíl jediné branky. Definitivní klid do švédských řad přinesl v závěrečné minutě Alfredsson.

Bělorusko - Švédsko 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 35. Kulakov (Meleško, Stas), 52. Meleško (Kulakov) - 7. D. Sedin (Weinhandl, H. Sedin), 10. Alfredsson (M. Johansson, Backström), 30. Franzén (Påhlsson, Modin), 60. Alfredsson (H. Sedin, D. Sedin). Rozhodčí: Larue (USA), Reiber (Švýc.) - Murphy (USA), Oskirko (Rus.). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 16 878.

Švédsko: Gustavsson - Öhlund, Enström, Lidström, Kronwall, M. Johansson, Tallinder, Murray, Oduya - H. Sedin, D. Sedin, Weinhandl - Forsberg, Hörnqvist, Zetterberg - Alfredsson, Backström, Eriksson - Påhlsson, Modin, Franzén.

Bělorusko: Mezin - Salej, Kosťjučenok, Denisov, Karev, Makrickyj, Stašenko, Kolosov, Ryadinski - Děmagin, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Antoněnko, Zadělenov, Kolcov - Ugarov, Zacharov, Stas - Michaljov, Kulakov, Meleško.