Philadelphia dokončila senzační zápis do historie

15. 5. 2010

Semifinále Východní konference: Hokejisté Philadelphie Flyers dokázali zvítězit v rozhodujícím sedmém zápase série s Bostonem a stali se teprve třetím týmem historie kanadskoamerické ligy, který dokázal otočit nepříznivý stav  utkání z 3:0 na 3:4.

Utkání se však zpočátku lépe vyvíjelo pro domácí Medvědy. Ryder a posléze dvakrát Lucic zařídili během patnácti minut vedení 3:0. Ani van Riemsdykův gól ještě počáteční  pozitivní výchozí stav Bostonu nenarušil, ale varování to už bylo skutečné. Ve druhé dvacetiminutovce už na domácí padla krize, hosté góly Hartnella a Briereho skóre srovnali a když v závěrečné třetině se trefil Gagne, tak byla zkáza dokonána.

Sestřih nejdůležitějších okamžiků zápasu Boston-Philadelphia

Východní konference - 7. zápas semifinále:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 3:4 (3:1, 0:2, 0:1) - konečný stav série 3:4
Branky: 6. Ryder (Recchi, Chára), 10. Lucic (Wideman, Boychuk), 15. Lucic - 18. van Riemsdyk (Giroux), 23. Hartnell (Leino, Briere), 29. Briere (Hartnell), 53. Gagne (M. Richards, Leino). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 565 (TD Garden). Hvězdy utkání: 1. Gagne (PHI), 2. Lucic (BOS), 2. Briere (PHI).