O2 extraliga - 10. kolo: Vítkovice stále drží trůn, Kometa opět pokořena

29. 9. 2009

Desáté kolo extraligy výraznější překvapení nepřineslo. Největší drama bylo k vidění v Litvínově, kde se domácí se Spartou přetahovali o výhru, kterou nakonec vydřeli v nájezdech. Slavii pokořily na jejím vlastním ledě Pardubice. České Budějovice porazily mistra z Varů. Brněnské trápení pokračuje.

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky: 11. Vondrka (Červenka), 16. Žižka (Vl. Růžička ml.) - 28. Pivko (Čáslava, Koukal), 32. Koukal z tr. střílení, 34. P. Sýkora, 47. Pivko (Čáslava), 60. Kočí (Špirko). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6329.

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0) po sam. nájezdech
Branky: 14. O´ Brien (Bomersback, Vlasák), 42. Vampola (Tvrdík, Scofield), 43. Kubica (Heřman) - 6. Martynek (D. Květoň, Seman), 15. Kohn (M. Růžička), 32. Kohn (Lojek, Polanský), rozh. nájezd V. Polák. Rozhodčí: Kubeš, Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9, navíc Kohn a Seman (oba Třinec) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5316.

HC Geus Okna Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 12. Eberle (Kuchler), 26. Bílek (Trončinský), 37. Diviš (Kaberle, Patera), 48. Kuchler (Stieler), 60. Frolík - 10. Hlaváč (Klimenta), 31. Špaček (Klimenta), 46. Hlaváč (Klimenta). Rozhodčí: Svoboda, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 5:4. Využití. 2:0. Diváci: 2339.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 8. J. Svoboda (Dlouhý, R. Procházka) - 19. Balaštík (Leška, Galvas), 38. F. Čech (Balán), 42. Důras (Kollár, Švrček), 43. Balaštík (Leška, Köhler). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:3. Diváci: 7100.

HC BENZINA Litvínova - HC Sparta Praha 6:5 (2:2, 1:0, 2:3 - 0:0) po sam. nájezdech
Branky: 1. Jánský (Reichel), 18. Švarný (V. Hübl), 22. Vopat (Punčochář, J. Černý), 57. V. Hübl, 57. Švarný (Heinisch), rozh. nájezd Lukeš - 8. D. Výborný (Hanzlík, Ton), 11. Netík (D. Výborný), 45. Netík (J. Hlinka), 45. Vykoukal (Ručinský, Gulaši), 60. Netík. Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3621.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 12. Hubáček (Klimek), 27. R. Hruška (Kvapil, Kuboš), 40. Ujčík (Roman, Sičák). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:10, navíc Rehák (V) na 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3622.

HC Mountfield - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 11. Kůrka (Sailer), 27. Vak, 29. Mertl (Veselý), 55. Vak (Macháček) - 1. Dej (Skuhravý), 42. Mucha (Skuhravý), 60. Kumstát (Mucha). Rozhodčí: Mikula, Šír - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:4, navíc Snopek (Mountfield) 10 minut. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 4462.