NHL: Pittsburgh udolal Carolinu

19. 5. 2009

NHL - finále Východní konference - 1. zápas: Ostře sledované utkání nabídlo zajímavý průběh. První změna skóre nastala v polovině úvodní třetiny, kdy se dokázal prosadit Šatan. Vzápětí ho gólově napodobil Malkin a domácí se tak ujali dvoubrankového vedení. Hosté se připomněli ve čtyřiatřicáté minutě. Právě v tomto časovém úseku skóroval Larose. Další góly padly až v poslední desetiminutovce. Třetí a zároveň vítězný gól Penguins zaznamenal Boucher. Kosmetickou úpravu skóre zařídil v poslední minutě Corvo. Druhý zápas série je na programu v noci ze čtvrtka na pátek.

Pittsburgh - Carolina 3:2 (2:0, 0:1, 1:1), stav série: 1:0.
Branky: 10. Šatan, 11. Malkin, 52. Boucher - 34. Larose, 59. Corvo. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:25. Diváci: 17 132 (Mellon Arena) - stav série 1:0.