NHL: Penguins jsou krůček od postupu do finále

24. 5. 2009

NHL - finále Východní konference - 3. zápas: VIDEO nejdůležitějších okamžiků - Po dvou zápasech v Pittsburghu se série přesunula na led Caroliny. Vstup do utkání domácímu mužstvu vyšel, do vedení ho poslal Cullen. Za šest minut později se Tučňáci vrátili do hry díky první trefě Malkina. Do konce třetiny otočili stav Crosby a podruhé Malkin. Samsonov sice vykřesal pro Hurricanes jiskru naděje, ale tu vzápětí uhasili góly Fedotěnka, Adamse a Guerina. Carolina má nůž  na krku. Pokud nevyhraje čtvrtý zápas, který se hraje v noci z úterý na středu, na jejím ledě, tak sezóna pro ni končí.

Carolina - Pittsburgh 2:6 (1:3, 0:0, 1:3), stav série: 0:3.
Branky: 5. Cullen, 42. Samsonov - 7. a 20. Malkin, 20. Crosby, 52. Fedotěnko, 59. Adams, 59. Guerin. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 34:40. Diváci: 18 789 (RBC Center). Hvězdy utkání: 1. Malkin, 2. Crosby, 3. Kunitz (všichni Pit.).