NHL: Boston vyhrál i potřetí a je blízko postupu, Chicago se ujalo v sérii vedení

6. 5. 2010

NHL - Semifinále Konferencí: Vemi dobrou pozici si ve třetím zápase aktuální série vybojoval Boston. Medvědi už bez zraněné dvojice McQuaid - Krejčí dokázali zvítězit na ledě Philadelphie a od postupu do dalšího kola je tak dělí jediný triumf. Z výhry venku se mohli radovat i hráči Chicaga, které nasměroval k úspěchu Dustin Byfuglien, jenž zaznamenal hattrick.

Philadelphia zahájila souboj s Bostonem dobře, když se ve třetí minutě prosadil sváteční střelec Asham. Domácí tým se z vedení však dlouho neradoval. Už za necelé dvě minuty srovnal gólový stav Wheeler a posléze Šatan poslal hosty do vedení. Definitivu výhry potvrdili během třetího dějství forvardi Recchi s Bergeronem. Utkání však museli ze zdravotních důvodů předčasně ukončit McQuaid s Krejčím. Českého útočníka sestřelil tvrdým hitem Richards, který se už do zápasu nevrátil.

Atak Richardse na Krejčího, povedený brejk Bostonu, v hlavní roli Miroslav Šatan:

Výrazného rozdílu dosáhlo i Chicago. Blackhawks zužitkoval hned dvě příležitosti během první dvacetiminutovky. V šesté minutě se trefil Versteeg, jemuž později sekundoval svým prvním gólem v zápase Byfuglien. Vancouver si připomněl jen během druhé třetiny po trefách Hansena a Burrowse. Mezi střelecké úspěchy Canucks se vměstnal další brankou Byfuglien, který ve čtyřiapadesáté minutě zkompletoval hattrick. Nepříliš podařený zápas prožil domácí gólman Luongo, na kterého soupeř nalezl recept hned v pěti případech.

Východní konference - semifinále:

Philadelphia - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) - stav série 0:3
Branky: 3. Asham (Giroux, Betts) – 5. Wheeler (Hunwick, M. Savard), 6. Šatan (Lucic, KREJČÍ), 43. Recchi (Wheeler, Chára), 59. P. Bergeron. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:20. Diváci: 19 688 (Wachovia Center). Hvězdy utkání: 1. Chára, 2. Rask, 3. Wheeler (všichni BOS).
Brankáři: Boucher 19/16- Rask 35/34.
Čeští hráči
: LUKÁŠ KRAJÍČEK (PHI): odehraný čas 12:04, plus/minus -1, 1 střela, DAVID KREJČÍ: 1 nahrávka, odehraný čas 2:25, plus/minus 0, VLADIMÍR SOBOTKA (oba BOS): odehraný čas 13:55, plus/minus -1.

Západní konference - semifinále:

Vancouver - Chicago 2:5 (0:2, 2:1, 0:2) - stav série 1:2
Branky: 30. J. Hansen (Edler, S. Salo), 40. Burrows (Edler, S. Salo) - 6. Versteeg (Marián Hossa, Ladd), 17. Byfuglien (D. Keith, Toews), 32. Byfuglien (Toews, P. Kane), 48. Marián Hossa (P. Sharp, Kopecký), 54. Byfuglien (P. Kane, Toews). Vyloučení: 8:5, navíc Burrows, S. O´Brien - Bolland na 10 min. Využití: 0:2. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18 810 (General Motors Place). Hvězdy utkání: 1. Byfuglien, 2. A. Niemi, 3. B. Campbell (všichni CHI).
Brankáři: Luongo 35/30 - A. Niemi 33/31.