Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elitserien: Hlinka s Hlaváčem porážku neodvrátili, Chabada dvěma góly zařídil výhru

14. 1. 2010

ObrazekKompletním programem devětatřicátého kola pokračovala švédská Elitserien. Linköping prováhal jedinečnou šanci se dostat na paty dosud vedoucímu HV 71.  K úspěchu nad Frölundou nepomohla aktivita Jaroslava Hlinky ani Jana Hlaváče. Do střelecké listiny dne se však zapsali další tři Češi.

 

 

Hrdinou byl Martin Chabada, jenž dvěma góly rozhodl o osudu zápasu své Luley na ledě Djurgaardenu. Petr Čáslava nasměroval Timru k domácímu triumfu, naopak branka Petra Tenkráta proti HV 71 k bodům nevedla.      

 

Mužstvo, ve kterém působí čeští útočníci Hlinka s Hlaváčem, prohrálo na ledě Frölundy a vzhledem k výhře HV 71, alias lídra soutěže, se bodový odstup rozšířil na sedm bodů. Linköping přitom držel s domácími krok. Ve třinácté minutě ho navíc poslal během přesilové hry do vedení právě Hlinka. Hostům však radost netrvala dlouho, neboť Bäckman v další nabídnuté početní výhodě už za necelou minutu vyrovnal. Frölundě vstřelený gól dal do žil novou krev a za další příležitosti se opět radoval. Šťastným střelcem se stal Andersson. Linköping bojoval příkladně a také byl za svou aktivitu odměněn.

 

Mårtensson po čtyřech minutách druhého dějství vrátil svůj celek do hry. Rýsující se plány utnul zanedlouho Kallio. Druhý nejproduktivnější hráč Indiánů převážil pomyslné misky vah svým třináctým gólem v sezoně opět na stranu domácích. Rozhodujícím okamžikem se stala pětapadesátá minuta, kdy Pettersson rozjásal domácí fanoušky počtvrté. Závěrečná snaha hostů vedla už jen ke snížení. U branky Jämtina asistovali Hlinka i Hlaváč. Linköping tak prováhal příležitost návratu do hry o čelo tabulky a po klopýtnutí se Skellefteou neuspěl ani dnes.

 

MODO upadá do krize. Svěřenci trenéra Miloslava Hořavy prohráli čtvrtý zápas v řadě a nepříjemně se přibližují pásmu sestupu. Bodovat na ledě čtvrtého týmu ligy byl nadmíru složitý úkol, který se i přes evidentní snahu splnit nepodařilo. Ve Färjestadu se na zápas přišlo podívat rekordních 8313 diváků, kteří rozhodně mohli vidět zajímavý hokej. Hořava nemohl počítat se svou největší hvězdou Peterem Forsbergem, jenž si obnovil na tréninku zranění žeber a musí odpočívat. Roman Málek opět zůstal pouze na lavičce náhradníků.

 

Nervy drásající zápas byl k vidění v Brynäs, kam přicestovalo Södertälje. Domácí se převážně pohybují okolo druhé poloviny tabulky a tříbodový zisk by je dostal do lepší pozice atakující vyšší příčky. Utkání mělo zpočátku poměrně jasný průběh. Sundström a Granström zařídili po půl hodině utkání poklidné dvougólové vedení. Klasenovo snížení však poklidné vody už rozvířilo. Po druhém zásahu Sundströma se zdálo, že ortel má Södertälje už odklepnutý, avšak za necelou půl minutu Carlsson opět rozhořel plamínek naděje. Snaha po vyrovnání byla velká, ale Dackell už byl proti. Bývalý švédský reprezentant svou osmou brankou v sezoně uzavřel střelecký účet dne.

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY:

Timra - Rögle 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 49. ČÁSLAVA (Karlsson), 59. Erixon (Sonnenberg, Karlsson).


Brynäs - Södertälje 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 24. A. Sundström (Bertilsson, Sandin), 29. Granström (Hansen), 60. A. Sundström (Somervuori, Hietanen), 60. Dackell - 46. Klasen (Yetman, Almtorp), 60. Carlsson (Hedin, Yetman).


Frölunda - Linköping 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Bäckman (Pettersson, Larsen), 14. P. Andersson (Olimb, Andersson), 26. Kallio (Lundqvist, N. Andersson), 55. Pettersson (Larsen, N. Andersson) - 13. HLINKA (Fernholm, HLAVÁČ), 24. Mårtensson (HLINKA, Hävelid), 59. Jämtin (HLAVÁČ, HLINKA).


Färjestad - MODO Hockey 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky: 23. D. Axelsson (Paulsson, Åslund), 23. Pihlstrom (McDonell), 28. Bartečko (Lindström, Lindgren), 42. Paulsson (D. Axelsson, Åslund) 54. Umicevic - 45. Steen (Zuccarello Aasen, N. Sundström), 53. Zuccarello Aasen (Skröder, Höllberg).


HV 71 - Skelleftea 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Ledin (Falk, Ward), 27. Thörnberg (Davidsson, Petrasek), 55. Ledin (Melin, Almquist) - 31. TENKRÁT (Forssell, Surový).


Djurgaarden - Lulea 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 14. Burström (Berglund, Lindqvist), - 32. M. Nilson (Engqvist, Falk), 54. CHABADA, 59. CHABADA (Raffl, Fabricius).

 

Zdroj: hockeyligan.se

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář