1. hokejová liga: Šumperk opět prohrál a šance na záchranu se mu vzdaluje

15. 2. 2010

Draci si výrazně zkomplikovali své plány. Snaha o snížení osmibodového manka na Beroun nepřinesla potřebný výsledek. V dnešním utkání play out moravský celek nestačil na Chrudim a nebezpečně se přiblížil cestě vedoucí do druhé ligy.

Domácí prostředí mělo být jedním z klíčových faktorů, které pomůžou hokejistům Šumperka k toužebným bodům. Bohužel potřebný úspěch nepřišel. Draci se probudili až ve druhé třetině. Mezitím museli protrpět nemohoucnost překonat opět výborného gólmana Landsmana. Hosty poslali do dvougólové výhody ještě během první třetiny Zadina s Fořtem a bylo zřejmé, že soupeř půjde po třech bodech.

Šumperští se prosadili po devíti sekundách druhé dvacetiminutovky, když Landsmanovu nulu odčaroval přesným zásahem Velecký. Za čtyři minuty později už Chrudim opět vedla o dva góly po trefě Krále. Domácí rozvířili pekelný tlak a ostřelování Landsmana bylo hlavním cílem. Veleckého střelu gólman hostů stačil vyrazit pouze před sebe a na rychlou dorážku Haase už byl krátký.

Čas neúprostně běžel a domácí stratég Číhal se rozhodl dvě a půl minuty před koncem vytasit poslední možný taktický triumf. Šest můžů v poli se sice dočkalo po tlaku vstřelené branky, ale ta nemohla být uznána pro vsítění gólu rukou. Králova pojistka do prázdné branky už přinesla do tváří domácích příznivců a hráčů smutek.

Salith Šumperk - HC Chrudim 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 21. Velecký, 29. Haas - 25. a 59. Král, 2. Zadina, 17. Fořt. Rozhodčí: Vampola - Goňa, Obadal. Střely na branku: Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 950.