1. hokejová liga: Domácí týmy byly tentokrát stoprocentní

22. 2. 2010

První hokejová liga dnes pokračovala druhými zápasy čtvrtfinále. Výhodu domácího prostředí využily všechny týmy. Chomutov i ve druhém zápase dal Orlům další lekci, tentokrát sedmigólovou. O tři branky se postaral David Hruška. Stejným střeleckým zápisem se mohl pochlubit i Michal Černý, který pomohl Olomouci k triumfu nad Jihlavou. Ústí si poradilo opět s Kadaní a Hradec vydřel výhru nad Třebíčí.

Znojmo prožívá s Chomutovem noční můru. Svěřenci trenéra Jana Neliby nestačili na favorita ani dnes. Aktuální výsledky jsou rozdílem třídy. Po včerejším desetigólovém hororu se na konto moravského klubu přičetlo dalších sedm, což v prozatimním sumáři činí abnormálně vysoké číslo.

Hráči Olomouce si často hrají s nervovou soustavou svých fanoušků. Poslední minuta normální hrací doby bývá pro Hanáky často osudnou. Jinak tomu nebylo ani dnes. Družina pod vedením stratégů Vlka a Fialy začala utkání dobře, když se po trefách Černého a Korhoně ujala po třiadvaceti minutách vedení. Hodek však v rozmezí pěti minut manko smazal a začínalo se znovu. Útočníci Černý s Ministrem opět převážili misky vah na stranu domácích, ale Polcar ještě oživil naději hostů. Hrdinou se stal Ficenc jehož trefa necelou minutu před koncem přinesla přechod do prodloužení. Po sedmi minutách finalizoval svůj večer Černý, který tak dokončil hattrick a poslal Moru do dvouzápasového vedení.

Prvního úspěchu v sérii se dočkali i v Hradci Králové. Východočechy poslal už ve druhé minutě utkání do výhody Koudelka. Za deset minut později Luňáka překonal Ostrčil, ale po dalším Koudelkově gólu v závěru třetiny se zdálo, že domácí půjdou do šatny s brankovou výhodou. Jiného názoru však byl Heřman, který opět skóre vyrovnal. Utkání nakonec rozhodl svým gólem Budínský, který se stal posledním úspěšným střelcem dne.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF - 2.ZÁPASY:

KLH Chomutov - Orli Znojmo 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky:
4. Hruška (Kraft, Duda), 14. Hájek (Trochta), 23. Hruška (Duda), 31. Jíra (Hašek), 44. Hruška (Duda, Kraft), 50. Skořepa (Kraft), 58. Trochta (Kraft) - 46. Říha (Hradecký). Rozhodčí: Lacina, Šindler - Beneš, Štofa. Střely na branku: 50:23. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2934.
Stav série: 2:0.

HC VCES Hradec Králové - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky:
2. Koudelka (Hendrich), 20. Koudelka (Hruška Ondřej, Hruška Jan), 27. Budínský (Koudelka, Volráb) - 12. Ostrčil (Dolníček), 20. Heřman (Obdržálek). Střely na branku: 41:32. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Kašík, Novák. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1722.
Stav série: 1:1.

HC Olomouc - HC Dukla Jihlava 5:4 po prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky:
5. Černý (Polodna.), 23. Korhoň (Tomajko, Kucharczyk), 44. Černý (Haluza, Brančík), 47. Ministr (Koma), 67. Černý (Lhotský) - 25. Hodek (Bakus), 30. Hodek (MAlena), 48. Polcar (Bakus, Malena), 60. Ficenc (Bezděk). Střely na branku: 56:34. Rozhodčí: Trombík, Šír - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:9, navíc Chvátal (Jihlava) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1800.

HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Kadaň 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky:
15. Alinč (Pazourek), 21. Heinisch (Hovorka, Pajič), 38. Pajič (Hovorka, Klobouček), 51. Kloz (Pazourek). Střely na branku: 48:20. Vyloučení: 5:6, navíc Klobouček (Ústí) 10 min. Diváci: 2750.