1. hokejová liga: Beroun byl patnáct sekund od postupu, Olomouc ani napočtvrté se Šumperkem neuspěla

6. 2. 2010

Větší zápletku už přímá bitva o start v předkole play off snad ani mít nemohla. V nervy drásajícím zápase ukázalo Vrchlabí prakticky způsob, jak utéct hrobníkovi z lopaty. Domácí ještě v poslední minutě třetího dějství prohrávali a zdálo se, že je konec. Při power play však u branky dobře zapracoval Gengel a v posledních sekundách zařídil vyrovnání a tím i klíč k branám vyřazovacích bojů. Definitivu vyšperkoval domácímu výběru během prodloužení povedenou střelou Čurilla.

Družstvo z podkrkonošské oblasti se tak může těšit na boje, ze kterého vzejdou jedině pozitiva. Na Medvědy zůstala nepopulární loterie play out, ve které se budou snažit zachránit své prvoligové doupě. Jejich budoucí spolubojovníci bodovali naplno. Chrudim vyhrála ve Znojmě a děkovat může hlavně fantastickému Landsmanovi, který domácím znechutil pobyt na ledě třiapadesáti úspěšnými zákroky.

Úspěchu nad Olomoucí se opět mohli těšit v Šumperku. Draci svého soupeře udolali i ve čtvrtém letošním vzájemném měření sil a podtrhli tak nečekanou sérii úspěchů. Ambice napravení všeho nepovedeného, tak to byla meta olomoucké družiny, která však opět nevyšla. Trenéři hostů nasadili do zápasu žolíka v podobě gólmana Hyláka, který právě šumperké hráče velmi dobře zná, avšak ani přes jeho velmi dobrý výkon se tým úspěchu nedočkal. Klíčovým okamžikem se stala závěrečná třetina, kdy Mora ztratila po Bartoňově gólu brzy svůj náskok a nakonec na další dvě trefy soupeře nedokázala odpovědět.

V bitvě dvou lídrů soutěže se více štěstí přiklonilo na hokejky Ústeckých Lvů, kteří podobně jako Vrchlabí zachránili svůj zápas v poslední možné chvíli. Štastným střelcem se stal během hry vabank Alinč, který brankové manko vyrovnal. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se břemene rozhodnutí nebál ujmout obránce Němeček. Domácí hráče porážka bezesporu bude mrzet, neboť s lídrem soutěže odehráli více než dobrou partii a navíc dvakrát v utkání vedli.

Poslední tajenka po základní části soutěže je tedy rozluštěna. V předkole play off, které začíná už v pátek se utkají Třebíč s Vrchlabím, Jihlava vyzve Havlíčkův Brod, Znojmo změří síly s Benátkami a Kadaň s Táborem.

V play out svedou boj o dvě záchranná místa celky Berouna, Chrudimi a Šumperku. Na jednoho z nich však čeká nepopulární Černý Petr, se kterým neúspěšný klub doprovodí Havířov do nižší soutěže.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 46. KOLA:

SK Kadaň - HC Rebel Havlíčkův Brod 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky: 45. Hofmeister, 51. Mužík - 54. Němec. Rozhodčí: Dvořák - Arazimová, Špringl.
Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 370.

Salith Šumperk - HC Olomouc 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 7. Antonovič, 48. Rimmel, 49. Holík - 15. Haluza, 45. Bartoň. Rozhodčí: Blecha - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 6:11, navíc Pekr, Podešva (oba Šumperk) 10 minut.
Využití: 3:1. Diváci: 1000.

KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 9. a 51. Mikšovic, 31. Skořepa z tr. střílení - 37. Šagát, 42. Kloz, 60. Alinč, rozhodující nájezd Němeček. Rozhodčí: Skoupý - Vrabec, Chocholouš. Vyloučení: 9:6, navíc Všetečka 10 min. Bez využití. Diváci: 3083.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 4:3 (4:2, 0:1, 0:0)

Branky: 7. Stejskal, 8. Obdržálek, 13. Nahodil, 20. Dolníček - 8. Skořepa, 17. Jech, 23. Vařecha. Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1540.

Orli Znojmo - HC Chrudim 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky: 13. Drtina, 42. Fořt. Rozhodčí: Petružálek - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Meidl (Znojmo) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1698.

HC Vrchlabí - HC Berounští Medvědi 4:3 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 17. Vála, 21. Rusnák, 60. Gengel, 61. Čurilla - 23. Růžička, 43. Novotný, 48. Rudovský.
Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1563.

Hockey Club Tábor - HC Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 18. Voříšek, 36. Mrkvička, 45. Rob, 60. Lukáč - 33. Malena, 46. Čachotský. Rozhodčí: Smitka - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 1810.

KONTUMOVANÉ UTKÁNÍ:

HC VCES Hradec Králové - HC Havířov Panthers 5:0

(Havířovští Panteři odstoupili ze soutěže a veškerá jejich zbývající střetnutí jsou kontumována ve prospěch soupeřů).