1. hokejová liga - výsledky 16. kola: Chomutov zaváhal v Hradci a bodové manko na Ústí se zvětšilo

31. 10. 2009

Ve šlágru kola dokázal čtvrtý Hradec Králové v prodloužení porazit druhý Chomutov a vzhledem k výhře Ústí se manko mezi oběma favority ligy zvětšilo o čtyři body. Třetí Olomouc nezaváhala na ledě Vrchlabí a upevnila si svou bronzovou pozici. Znojmo překvapivě prohrálo v Šumperku, který pokračuje ve výborných výkonech.

Každý hrací den se čeká na nějaké to překvapení. Zraky fanoušků se často prosebně upírají k vyvolenýnému táboru, avšak ne vždy je jejich přání realizováno. Sobotní program přinesl poměrně očekávané výsledky. Většina favoritů potvrdila svůj status či aktuální formu s vé utkání dovedli do bodového zisku.

Ústečtí Lvi měli potvrdit své vedoucí postavení v lize v zápase proti Berounu. V deváté minutě se sice po gólu Janků dostal domácí výběr do vedení, avšak během následujících třech minut o náskok přišel. Brankáře Orcta překonal nejprve z dorážky Nedvědovy střely Pavel a podobné herní situace doklepl do sítě další pokus Vlček. Ústí se zvedlo v druhé třetině, kterou ovládlo poměrem 4:0. dvěma góly se blýskl Roman Pšurný, na kterého navázal i jeho bratr Michal a obránce Kříž. Poslední třetina přinesla pojištění vítězství a dokonání hattricku Romana Pšurného.

Panteři uspěli na základě velkého očekávání, které bylo vítězně realizováno. Ústřední postavou domácích byl bezesporu David Moravec, který měl lví podíl na dvou klíčových gólech svého mužstva. Skóre otevřel po jeho přesném pasu Smejkal. Už za dvě minuty později se střelecky prosadil Seman. Zápletku do utkání přinesl gól Špengera, ale po zužitkovaném úniku Šedivého, kterého vyslal na zteč táborské klece Moravec, bylo vedení domácích opět dvougólové. Havířov odpadly zábrany a dobře zvládnutá hra přinesla vítězný účinek.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Berounští Medvědi 6:2 (1:2, 4:0, 1:0)
Branky: 9. Janků (Kloz), 28. R. Pšurný, 31. Kříž (Pojkar), 33. M. Pšurný (R. Pšurný, Gýna), 39. R. Pšurný (M. Pšurný), 47. R. Pšurný (Mikulík) - 10. Pavel (Nedvěd), 12. Vlček (Cunik, Nedvěd).

HC Havířov Panthers - Hockey Club Tábor 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Smejkal (Moravec), 14. Seman (Fořt, Sikora), 34. Šedivý (Moravec) - 22. Šperger (Havran).

HC Benátky nad Jizerou - HC Chrudim 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Krupka (Kica) - 15. P. Mocek (Blažek, Král), 24. D. Mocek (Vágner, Martinec), 37. J. Šeda, 54. Buchtele (Žák).

Salith Šumperk - Orli Znojmo 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky: 11. Antonovič (Ondráček), 32. Hulva (Pekr), 34. Vosátko (Hašek), 34. Z. Sedlák (Hulva, T. Sedlák) - 32. Svoboda (Plášek, Haman), 36. Plášek.

SK Kadaň - HC Rebel Havlíčkův Brod 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 37. Gombár (Polanský) - 17. Smith (Soldán), 32. Borovanský (Jebavý, Stromko).

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Dolníček (Káňa, Bartoš), 9. Burian (Fila), 18. Dolníček (Ostrčil), 20. Dolníček (Bartoš), 29. Obdržálek (Nahodil, Kania) - 9. Čachotský (Dobrovolný), 42. Krupka (Rytnauer).

HC Vrchlabí - HC Olomouc 3:6 (1:3, 2:2, 0:1)
Branky: 4. Matějíček (Filip, Čaloun), 29. Gengel (Čaloun), 39. Chmelíř (Čaloun, Látal) - 2. Korhoň (Haluza), 7. Kucharczyk (Brančík, Polodna), 14. Nedbálek (Čuřík, Korhoň), 22. Kucharczyk (Brančík), 34. Korhoň (Davídek), 57. Davídek (Černý, Ministr).

HC VCES Hradec Králové - KLH Chomutov 3:2 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 6. Roubík (Rapáč), 30. Kadlec (Rapáč, Roubík), 65. Budínský - 50. Procházka (Mikšovic, Duda), 53. Skořepa (Trochta).