Slávisté opět klopýtli

14. 8. 2007
ObrazekDalších sedm zápasů nabídlo aktuální kolo turnaje. Na programu byly i dvě derby. úspěšnější byl vždy domácí tým. Vsetína poměrně překvapivě udolal Zlín a Vítkovice si poradili s Třincem. Zklamala Slavia, která si připsala už třetí porážku a krčí se na poslední příčce tabulky skupiny B. Kladno rozhodlo zápas s Chomutovem až v závěrečné třetině.

Zápas skupiny A: Právě souboj Kladna s Chomutovem byl jedním ze dvou brankově nejbohatších utkání kola. Hosté k nelibosti domácích příznivců byli dlouho velmi zdatným protivníkem. Po dvaadvaceti minutách dokonce vedli 1:2. Modrobílým však se dařilo střelecky a to zejména v přesilovkách. Z konečného počtu šesti zásahů patřily rovné čtyři zápisy do kolonek využité početní výhody.

Kladno - Chomutov 6:3 (1:1, 1:1, 4:1)

Branky: 3. a 57. Ševc, 35. Čurilla, 41. Martin Procházka, 42. Horna, 52. Frolík - 14. Jíra, 23. Charousek, 59. Boušek. Rozhodčí: Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 10:9. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 250

Zápas skupiny A: Tým Litvínova přicestoval do Varů s cílem vyválčit potřebné body a ohrozit výsadní postavení lídra skupiny. Bohužel překážkou jim byla střelecká neúspěšnost. Nepomohla ani téměř minutová výhoda dvou hráčů v poli. Tříbrankové konto zařídili Hluchý, Košťál a Bílek.

Karlovy Vary - Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 2. Hluchý, 37. Košťál, 57. Bílek. Rozhodčí: Jebavý - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 800

ZÁP. V VP PP  P SKÓRE BODY
1. K.Vary 4 3 0 0 1 14:8 9
2. Kladno 4 2 0 0 2 15:18 6
3. Chomutov 3 1 0 0 2 11:12 3
4. Litvínov 3 1 0 0 2 10:12 3

Zápas skupiny B: Budějovičtí oplatili Slavii porážku z prvního měření sil. Samotné utkání dlouho zajímavé příliš nebylo. Zlom nastal až díky brance Tomana, která padla v devětadvacáté minutě. Druhý a potažmo také rozhodující gól vsítil během přesilovky Hübl. Hosty povzbudil zásah Bednáře, ale další už přidat nedokázali.

České Budějovice - Slavia 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 29. Toman, 37. V. Hübl - 39. Bednář. Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 850

Zápas skupiny B: Plzeňskou vládu nedokázali narušit ani Znojemští Orli. Oslabenému moravskému klubu nevyšel nástup do třetiny, neboť už po pěti minutách obdržel gól. Po dalších čtrnácti už manko vzroslo na tři branky. Konečný výsledek 5:2 už hovoří za vše. Hostům citelně chyběla gólmanská jednička Trvaj a ostřílený matador Dopita.

Plzeň - Znojmo 5:2 (3:0 , 2:1, 0:1)

Branky: 5. Dobrovolný, 17. Divíšek, 19. Fabuš, 37. Šindel, 39. Ludvík - 23. Meidl, 56. Kucharczyk. Rozhodčí: Würthrle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:9, navíc Vampola 10 min., Adamský, Dobrovolný - Kotaška, Svoboda všichni do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1650

Zápas skupiny C:

Ústí nad Labem - Pardubice 3:4 po sam. náj. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 20. Janků, 30. Klimt, 54. Hořava - 53. a rozhodující sam. nájezd Pivko, 31. Sýkora, 35. Ondřej. Rozhodčí: Šír - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2650

1. Pardubice 4 2 1 1 0 11:9 9
2. Liberec 4 1 1 1 1 10:10 6
3. Sparta 3 1 1 0 1 9:8 5
4. Ústí n.L. 3 0 0 1 2 7:10 1

Zápas skupiny D
: Ocelářské derby vyznělo lépe pro Vítkovice. Domácí celek tak navázal na vítěznou sérii a drží si neporazitelnost již tři utkání. Kompaktně fungující mužstvo se mohlo spolehnout i na výborný výkon navrátilce Pruska.

Vítkovice - Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 16. Burger, 34. Prorok, 43. Hubáček. Rozhodčí: Smeták - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:8, navíc Gulaši (Vítkovice) 10 min. Využití. 2:0. Diváci: 1100

Vsetín - Zlín 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 16. Hruška, 24. Stantien, 50. Fadrný, 51. Hrňa, 65. Šmach - 17. Pšurný, 27. Záhorovský, 41. Vlach, 46. Balaštík.