Prvoligové týmy režírovaly střelecké hody

12. 8. 2008

ObrazekSparta i přes výhru nad Libercem v poháru končí. Mladá Boleslav rozstřílela Hradec. Ústí nestačilo na Chomutov. Zlín nestačil ani na Vítkovice. Kometa udolala v nervy drásajícím zápase Olomouc.

Brněnská Kometa má za sebou další zápas letní série Tipsport Cupu. Před početnou návštěvou, která čítala přes tři tisíce diváků, se utkala s moravským rivalem z Olomouce. Nervy drásající duel nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, po nichž byli šťastnější domácí hráči.

Ten, kdo se přišel na zápas podívat, tak rozhodně litovat nemusel. Utkání probíhalo ve vysokém tempu a šance střídala šanci. Domácí nadšenci jásali už po necelé minutě. Kometa se usadila v pásmu a závar před olomouckým gólmanem korunoval brankou Barus. Olomouc mohla odpovědět Zbořilem, Hylák však zůstal na správném místě.

Ve čtvrté minutě to bylo už 2:0 pro Brno. Další osídlení útočného pásma zužitkoval povedenou střelou Polodna. Hosté se marně pokoušeli o rychlý návrat do hry. Čuříka z bezprostřední blízkosti vychytal Hylák. Hanákům snaha přece jenom toužebné ovoce přinesla. Řípa nadvakrát dokázal dostat puk mimo dosah domácího brankáře a bylo sníženo.

I nástup do druhé části hry patřil Kometě. Po pěti minutách hry se podruhé v zápase zaradoval ostřílený harcovník Barus - 3:1. Netrvalo však dlouho a gólová reakce Mory byla na světě. Betony Hyláka prostřelil Žajgla. Domácí opět zvýšili otáčky svého motoru. Barusovi šanci na hattrick zmařil pohotový Sedlář. V šestatřicáté minutě obrana Brna zaváhala a zcela nepokrytý Meidl vyrovnal - 3:3.

Za nerozhodného stavu se tedy šlo do třetí třetiny. První velkou příležitost měla Olomouc. Řípa však v koncovce selhal. Svou příležitost však nezahodil Mikšan, který povedeným projektilem nedal Sedlářovi příliš šancí na úspěšný zákrok - 4:3. Poslední pětiminutovka byla opravdu krušná. Chybu Kántora potrestal neomylně Kříž a když Bordowski za několik sekund rozsvítil červené světlo za brankou, tak rázem se Brno dostalo na kolena. Roli zachránce na sebe vzal Kántor, který tak odčinil brankou své předchozí klíčové zaváhání. Nerozhodný stav vydržel i přes prodloužení, nutno však říct, že nechybělo mnoho a Mora si z metrole Brna vezla cennou výhru. Brančíka dělily od gólu centimentry, puk se po jeho střele zastavil na horní konstrukci branky. Branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Loterii lépe zvládli domácí, vítěznou trefu zařídil Haluza. Kometa si tedy do tabulky své skupiny připsala dva body.

Skupina D:

HC Kometa Brno - HC Olomouc  6:5sn  (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Barus (Mikšan), 4. Polonda (Sedlák, Kostourek), 25. Barus (Lhotský), 45. Mikšan (Barus, Černý), 57. Kántor (Černý), rozhodující nájezd Haluza. - 17. Řípa (Ministr), 25. Žajgla (Brančík), 36. Meidl (Vlk), 55. Kříž (Ministr), 56. Bordowski (Paška). Rozhodčí: Hradil - Kašík, Trunečka. Diváci: 3358.

RI Okna Zlín - Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 21. Záhorovský, 51. Balaštík - 15. Kuboš, 27. Ujčík, 27. Petrovický, 47. Korhoň. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:2. Diváci: 800.

Skupina A:

Ústí nad Labem - Chomutov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky: 1. Charousek, 19. Míka, 39. Skořepa, 58. Veverka. Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 1020.

Skupina B:

České Budějovice - Slavia Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 23. Mucha, 34. Kotrla, 42. Veselý, 50. Duda z tr. střílení - 28. Doležal, 28. Červenka. Rozhodčí: Jebavý - Polonyi, Kostka. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.

Znojemští Orli - Vrchlabí 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 5. Selingr, 16. Svoboda, 26. Meidl - 28. a 60. Gajovský. Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. Diváci: 850.

Skupina C:

Mladá Boleslav - Hradec Králové 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)

Branky: 1. a 29. Tomas, 26. a 31. Kubeš, 3. Jindra, 18. Drábek, 49. Boháč - 43. Suchý, 57. Moskal. Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6, navíc Karlíček (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 811.

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 44. a 52. Netík, 25. Broš, 29. Ton, 48. Podlešák - 25. Pletka, 54. V. Nedorost. Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 800.

Zdroj: hc-kometa.cz, foto: Michal Eger