Pardubice zvítězily a čekají

17. 8. 2007
Dnes stříbrný celek z uplynulého ročníku O2 extraligy zakončil svůj zápasový program ve skupině třetí výhrou a musí doufá, že jej nikdo z čela skupiny C nesesadí. Nicméně Sparta Praha i Liberec šanci mají. Lepší výchozí pozici má právě pražský tým, který sice ztrácí čtyři body, ale má dva zápasy k dobru. U Bílých Tygrů se jedná spíše o teoretickou možnost.

Samotné utkání se opět odehrálo na zimním stadionu v Chrudimi. Pardubice byly v úvodu zápasu o mnoho aktivnější a bylo zřejmé, že výhra je velkou motivací týmu. Hráči Moelleru byli vždy o krok před svým soupeřem, který těžko hledal vhodnou taktiku, jak své protivníky zneutralizovat. Zadržet se jim je podařilo jedině nepovoleným způsobem a z toho plynuly přesilové hry. Ke smůle Pardubic se nedařilo využít ani krátkou výhodu pět na tři.

Ústí v druhé části hry začalo více bojovat a málem se radovalo i ze vstřelené branky. Puk po zásahu Slížka sice skončil za čarou, ale z důvodu jeho dosažení rukou nebyl zásah uznán. Necelé tři minuty před odchodem do šaten přece jen padl gól. Početní výhodu využil Jiří Cetkovský, jenž úspěšně dorazil pokus Jaroslava Komy. Další a zároveň poslední gól utkání padl v dvaapadesáté minutě, kdy se během dvojnásobné přesilovce individuálně prosadil Petr Haluza.

Moeller Pardubice - Slovan Ústečtí Lvi 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 38. Cetkovský, 52. Haluza. Rozhodčí: Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:14, navíc Snopek 10 min. - Novotný do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 910