Litvínovská smršť v Kladně

9. 8. 2007
ObrazekNevídanou kanonádu viděli diváci v Kladně, bohužel se však obětním beránkem stálo právě domácí mužstvo. Chemopetrol dokázal nasázet osm branek i v oslabené sestavě. Ústí nad Labem podlehlo doma Spartě a stále čeká na první body do tabulky.

Skupina A

Kladno - Litvínov 2:8 (1:2, 0:3, 1:3)

Branky: 8. Patera, 57. Martin Procházka - 10. a 29. Benda, 11. Mach, 23. Bahenský, 26. Branda, 50. Černý, 55. Machulda, 57. Vobořil. Rozhodčí: Rejthar - Frühauf, Vasjuk. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.

Chomutov - Karlovy Vary 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 47. Trefný - 30. Kumstát, 32. Milan Procházka, 45. Dobroň, 53. Kristek. Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 10:10, navíc Ustrnul (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1500.

Skupina B

České Budějovice - Znojmo 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 16. a 36. Květoň. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Kostka. Vyloučení: 12:6. Bez využití. Diváci: 781.

Slavia - Plzeň 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 14. Červenka - 9. a 23. Šindel, 38. Důras.

tabulka

1. Plzeň 2 2 0 0 0 6:3 6
2. Znojmo 2 1 0 0 1 5:4 3
3. Č. Budějovice 3 1 0 0 2 6:6 3
4. Slavia 3 1 0 0 2 6:10 3

Skupina C

Sparta přicestovala na led Lvů s jasným cílem odčinit zaváhání v Pardubicích a zůstat v boji o postup do vyřazovacího části soutěže. Domácí byli zase hnáni vidinou prvních bodů do tabulky pravdy. Slovan si svou aktivitou vytvořil hned zpočátku utkání dvě slibné pozice a dokonce jednu z nich dokázal proměnit v toužebný první gól. Úspěšným střelcem byl expardubický Mrázek, 1:0. Hostující celek však rychlá branka nepoložila.

Už v 6.minutě Švagrovský prostřelil Zikmunda a bylo srovnáno, 1:1. Sparťané pak mohli děkovat paní štěstěně, když Čalounův blafák skončil k údivu i samotného gólmana Štefla v jeho lapačce. Domácím se povedl nástup na led i ve druhé třetině. Pazourkovu přihrávku zužitkoval tvrdým projektilem veterán Janků, 2:1. V 33.minutě se vyznamenal domácí Zikmund, když zneškodnil únik Dragouna. Dalším zpetřením byla bezesporu mlha, která se utvořila na hrací ploše. Bylo tedy nutné ji "odstranit" pohybem hráčů na ploše. Utkání se nadále hrálo v poměrně rychlém tempu, jednu z brejkových akcí úspěšně zakončil Dragoun, 2:2. Strůjcem vítězné trefy byl Langhammer, jenž v 53.minutě dal výsledku novou a potažmo definitivní podobu.

V druhém utkání skupiny C přivítal Liberec lídra skupiny tým Pardubic. Utkání bylo vyrovnané. Hosté dokázali vždy reagoval na úspěch libereckých. Rozluštění výsledku přinesl až druhý zásah obránce Jiruše, který byl vsítěn v nastaveném čase. Bílí Tygři se díky výhře přiblížili k Moelleru na pouhý bod.

Ústí nad Labem - Sparta 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 2. Mrázek, 21. Janků - 6. Švagrovský, 39. Dragoun, 53. Langhammer. Rozhodčí: Turčan - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 7:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3100.

Liberec - Pardubice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 37. a 65. Jiruš, 17. V. Novák - 31. Richter, 45. Blažek. Rozhodčí: Šír - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 8:8, navíc Kašpařík - Snopek oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.

tabulka

1. Pardubice 3 2 0 1 0 7:6 7
2. Liberec 4 1 1 1 1 10:10 6
3. Sparta 3 1 1 0 1 9:8 5
4. Ústí nad Labem 2 0 0 0 2 4:6 0

Skupina D

Ve skupině D byl na programu pouze jediný duel. Střetly se týmy Vsetína a Vítkovic. Hosté i s takřka B-mužstvem s Valachy příliš práce neměli. První branka padla v 18.minutě, kdy efektivní tečí Hešovi rány se prezentoval Mikula. O šest minut později se radoval z branky i Klimek, který zakončil pohlednou kombinaci. Domácí ohrozili Pruska až v závěru dějství Robem a Berzinšem.

Vsetín - Vítkovice 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 18. Mikula, 24. Klimek. Vyloučení: 6:8, navíc Mleko 5 min. a do konce utkání - Novák 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1451.

Zdroj: ČTK, idnes.cz