Rona Cup: Zlín opět zvítězil, Košice udělily lekci Třinci

12. 8. 2011

Třinec ani ve svém druhém vystoupení v rámci přípravného turnaje Rona Cup neuspěl. Oceláři v dnešním měření sil podlehli Košicím 5:2. Protipólem bylo opět vystoupení Zlína, který pokořil obhájce prvenství tým Nitry.

Českému mistrovi nepomohlo ani vedení 2:1 po první třetině. Trenér Marek dal opět příležitost mladíkům, které podpořil v brance gólman Vojtek. Ani jeho umění nakonec na úspěch nestačilo. Košice nasměrovala ke stanovenému cíli dvojice Marcel Haščák - Peter Fabuš. Prvně jmenovaný vsítil hattrick a Fabuš mu sekundoval dvěma góly. Třinečtí mají po dvou zápasech na kontě nulu se záporným skóre 5:9.

V povedených výkonech pokračují hráči Zlína. Berani zvítězili i ve druhém zápase na turnaji a aktuálně vedou skupinu. Základ budoucího triumfu položili svěřenci trenéra Vlacha už v úvodní dvacetiminutovce, kterou vyhráli 2:1. V závěrečné třetině si již gólový náskok dokázali udržet a docílit tak stoprocentního bodového zisku.

Rona Cup - souhrn pátečních výsledků:

HC Košice - HC Oceláři Třinec 5:2 (1:2, 2:0, 2:0) - doplňkové nájezdy: 3:3.
Branky: 15. Marcel Haščák (Tabaček, Homer), 28. Fabuš (Bartoš, Zálešák), 40. Fabuš (Homer, Zálešák), 41. Marcel Haščák (Vorel, Jokeľ), 46. Marcel Haščák (Biro) - 3. Orsava (Nedbálek), 18. Marosz (Mičulka). Rozhodčí: Baluška - Orolín, Kuník. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0.

Sestava HC Oceláři Třinec: Vojtek - Cartelli, Kania, Pavlík, Nedbálek, Rangl, Lesák, Roupec - Hrňa, Ostřížek, Orsava, Havel, Marosz, Hampl, Briseboise, Rufer, Mičulka, Kapica, Březina, Valášek, Chomič.

HK Nitra - PSG Zlín 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) - doplňkové nájezdy: 1:2.
Branky: 6. Podstavek (T. Chrenko, Ďurák), 60. Podstavek - 10. Holík, 18. Galvas (Vlach), 48. Duras (Fořt). Rozhodčí: Baluška - Orolín, Kuník.

Sestava PSG Zlín: Horčička - Valenta, Linhart, Míka, Kotvan, Matejčík, Galvas, Záhorský, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Fořt, Finsterle, Holík - - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - J. Ondráček, T. Sýkora, F. Čech. Tréner: R. Vlach.

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 2:3 (0:1, 2:0, 0:2) - doplňkové nájezdy: 2:0
Branky: 21. Melichárek (Štindl), 35. Lelkeš (Gašparovič) - 10. Obdržálek (Klejna), 43. Hruška, 47. Romančík (Lušňák).