Liptovský Mikuláš dostal nadílku

5. 10. 2007

ObrazekTak po delší době opět přinášíme výsledkový pohled do dějišť slovenských zimních stadionů. Nitra nadělila Liptkákům deset dárků. Slovan Bratislava porazil na vlastním ledě tým Zvolenu. Pálffy dvěma góly nasměroval Skalici k výhře nad Popradem.

Slovan Bratislava - HKm Zvolen 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Hostům se naskytla v osmnácté minutě výhoda trestného střílení za faul Srdínka na unikajícího Pacigu. Klouda ale šanci promarnil. Lažo s Kropáčem prakticky zajistili vítězství pro svůj celek, neboť každý z nich si připsal na své střelecké konto po dvou gólech. Utkání bylo bohaté na množství vyloučených. Celkově rozhodčí udělil 21 trestů, z nich byly brankově využity dva.

Góly: 34. Lažo (M. Hruška, Hujsa), 40. Kropáč (Baček, Sersen), 45. Kropáč (Ľ. Pištek), 57. Lažo (J. Kováčik) - 48. F. Turek (Cibula, Babka)
Vyloučení: 7:12, přesilovky: 2:0, oslabení: 0:0, 5947 diváků

HK Ardo Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 10:1 (3:1, 3:0, 4:0)

Obvykle naděluje Mikuláš, ale dnes tomu bylo v trošku pozměněném významu slova jinak. Hostům prakticky nešlo nic. Už úvodní gól Suura z druhé minuty předznamenal blížící se uragán Nitry. Po osmi minutách to bylo už 3:1, po čtyřiceti 6:1 a když se konečný účet zastavil na poměru 10:1, bylo zřejmé, že někdo odjel s krutým debaklem. Utkání nedochytal po sedmé obrdžené brance český legionář Martin Falter.

Góly: 2. Suur (M. Štefanka), 6. Vozdecký (M. Štefanka), 8. Dornič (Galko), 29. Vozdecký (M. Štefanka), 29. Valach (Burián), 36. Gálik (Vozdecký), 43. M. Štefanka (Vozdecký, Gálik), 49. G. Saliji (Ľ. Kolník, T. Chrenko), 56. Valach (M. Chrenko), 58. Ľ. Kolník (G. Saliji) - 8. F. Zúbek (Holečko, Bulík)
Vyloučení: 5:2, přesilovky 0:0, oslabení 0:0, 2271 diváků

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Hlavním motorem Skalice byla zcela podle předpokladů největší hvězda celku Pálffy. Hrající legenda slovenského hokeje měla prsty ve třech brankách domácích, z nichž dvě populární "Žigo"  vsítil sám. Zejména druhý gól byl zajímavý. Vlkova střela se odrazila od mantinelu tak šikovně, že křídelnímu útočníkovi stačilo puk  dobře trefit a bylo vystaráno.

Góly: 3. Kocák (R. Školiak), 8. Pálffy (Malík, J. Mikúš), 17. J. Mikúš (V. Vlk, R. Hartmann), 32. R. Hartmann (J. Mikúš, Pálffy), 35. Pálffy (Vlk) - 43. V. Král (Laspšanský, Buc)
Vyloučení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabení: 0:0, 2780 diváků

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Nováček z Kežmaroku si vývoj utkání prakticky pohlídal bez větších problémů. Klíčový gól se ukázal jako ten třetí, jenž padl z hole Palovčíka. Tentýž hráč se prosadil i o tři minuty později a dal jasnou metu soupeři, který na nic nedosáhl. V závěru utkání byla ještě k vidění šarvátka, ale ani tam nic nezměnila na stavu, že domácí si zcela po zásluze připsali výhru.

Góly: 17. Gajdoš (Klein, Slaninák), 37. Šechný (Bartečko, Kall), 50. Palovčík (Zlocha, Segľa), 53. Palovčík (Zlocha, Segľa) - 14. Trokan (Podstavek), 58. Markovič (Mihálik)
Vyloučení: 10:7, přesilovky: 0:2, oslabení: 1:0, 1650 diváků

HK VSR SR 20 - MsHK Žilina 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Slovenská "dvacítka" zatím dál marně čeká na svůj první vítězný zápas. Hosté ze Žiliny měli zápas pevně v rukou a využívali mnohdy nezkušennosti některých hráčů. Na výhru Žiliny už byla dán první základ už po úvodní dvacetiminutovce, kdy tříbrankové vedení se ukázalo jako nedostižným cílem "domácích".

Góly: 34. Suja (M. Jurík) - 2. Sikorčin (Kontšek), 10. Fadrný (B. Jánoš, P. Sivák), 11. L. Havel (Kontšek, Kučný), 45. B. Jánoš (L. Havel, Kudrna), 53. Lelkeš (Kontšek, Stantien).

Vyloučení: 9:7, přesilovky: 0:1, oslabení: 0:0, 1212 diváků

Zdroj: SITA, foto: ČTK, edit: hokej.estranky.cz