Německo? Opět nad naše síly

29. 8. 2007
ObrazekDnes se v Ústí nad Labem odehrálo první přípravné střetnutí české reprezentace letošní sezony. Soupeřem nám byl přemožitel z květnového MS, tým Německa. Hadamczikovi svěřenci prohospodařili dvoubrankový náskok a prohráli v poměru 2:4.

Po neuznané brance Tenkráta pro posunutí konstrukce se poloprázdná hala dočkala branky v 15. minutě, kdy Rolinek úspěšně tečoval Sýkorovu střelu - 1:0. Druhý úder přichází opět změnou dráhy puku Píšův projektil usměrňuje Straka - 2:0. Němce evidentně nakopává nabídnutá možnost dvojnásobné přesilové hry. Tripp zcela nekrytý nemá problém se zakončením - 2:1. V 34. minutě si Schütz elegantně obkroužil branku a díky odrazu puku od Richtera snižuje - 2:2. Během čtyř minut druhé třetiny si smůlu vybral Varaďa, když dvakrát orazítkoval tyč soupeřovi svatyně. Třetí úspěch Němců byl dalším výsledkem naší nedisciplinovanosti. Trojice našich hráčů nedokázala včas pokrýt Ullmana a náhle to bylo - 2:3. V 53. minutě se tato možnost naskytla i českému výběru, ale k vážnějšímu ohrožení Müllera jsme se nedostali. V závěru se trenér pokusil o power play, ale po chybný rozehrávce završil výhru Němců Felski - 2:4.

Česko - Německo 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Rolinek (P. Sýkora, J. Straka), 24. J. Straka (Píša, Rolinek) - 30. Tripp (Holland, S. Goc), 35. Schütz, 50. Ullmann, 59. Felski. Rozhodčí: Minář - Bláha, Pouzar.

Česko: Pinc - Čáslava, Píša, Žižka, Richter, Zíb, Kroupa, Kutlák, Hunkes - Rolínek, J. Straka, P. Sýkora - Varaďa, Červenka, Irgl - Tenkrát, Skuhravý, Kumstát - Langhammer, Huml, Netík. Trenér: Alois Hadamczik.

Německo: Müller - Holland, Bakos, Draxinger, S. Goc, Renz, Ančička, Osterloh, Dietrich - Y. Seidenberg, Ullmann, Tripp - Gogulla, Hackert, Schütz - Felski, Barta, Klinge - Polaczek, Fical, Verwey. Trenér: Uwe Krupp.