Souhrn 19. kola první ligy

7. 11. 2007

ObrazekObohace o komentáře: Mladé Boleslavi se křest nové arény povedl dokonale. Ve svém prvním vystoupení v novém domově dokázali otočit nepříznivý stav se Sarezou Ostrava a připsali si další výhru, která jim opět zaručila obhajobu prvního místa ve skupině před dotírajícím Chomutovem. Ten roztřílel osmi góly Třebíč.

Kometa Brno překvapivě prohrála v Kadani. Hradec Králové si vzpomněl na svá tehdejší produktivní léta s jihlavskou Dukly vyprovodil domů s devítibrankovým přídělem. Hattrick zaznamenal Koudelka. Olomouc vybojovala bod na havlíčkobrodském ledě na stáhla ztrátu na Brno na pouhé čtyři body.

Vrchlabí - Prostějov 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Domácí sice zaspali úvod zápasu, neboť už v druhé minutě inkasovali po střele Šebka. V druhé dvacetiminutovce se již zvedli a díky trefám Bendíka s Vantuchem stav otočili ve svůj prospěch. Jak Vrchlabí nevyšla první třetina, tak ještě horší to bylo v poslední části. Mikšovský skóre srovnal a pak tvrdé k.o. jim nasadil dokonce při vlastním oslabení Piecha.

Branky: 26. Bendík, 36. Vantuch - 2. Šebek, 45. Mikšovský, 51. Piecha. Rozhodčí: Jeřábek - Podrazil, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc Vomela, Švárný (oba Prostějov) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1572.

Beroun - Havířov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

O výsledku a potažmo také tiumfu Berouna rozhodly finální účty první a poslední třetiny. Medvědi tyto části hry vyhráli shodným číselným vyjádření dva nula. Nastartovala je využitá přesilovka, ve které se prosadil obránce Dobrovolný. Hrdinou zápasu se stal Podlešák, jenž přišel na výpomoc ze Sparty Praha, který zaznamenal dvě branky.

Branky: 50. a 55. Podlešák, 7. Dobrovolný, 18. Křesťan. Rozhodčí: Lacina, Žídek, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 800.

Kadaň - Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

I další zápas ukázal, že tolik opěvovaná brněnská Kometa se nachází v určité fázi útlumu. Kadaň předváděla účelnou hru, která slavila úspěch. O první gól se postaral Vrtek, který využil před bránou přihrávky Kadlece. Kometa odpověděla až během druhé třetiny, kdy se v přesilovce prosadil Appel, zejména díky teči domácího obránce. Druhý a potažmo vítězný gól zaznamenal Polanský, který intuitivně dorazil do sítě vyražený pokus. V závěru se hosté pokoušeli o zvrat vývoje, ale ani power-play k úspěchu nevedla.

Branky: 14. Vrtek, 32. Polanský - 23. Appel. Rozhodčí: Fraňo - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 410.

Hradec Králové - Jihlava 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)

Prakticky už úvodní třetina nastínila, že Hradec si zavzpomíná na svá produktivní léta.  Už po jedenácti minutách si domácí dokázali vytvořit tříbrankový náskok. Na trefy Roubíka, Koudelky a Sakrajdy odpověděli jihlavští zásahem Rytnauera. Další část hry byla už jednostranná. Své konto rozšířili Sakrajda s Koudelkou a přispěl i Hendrich. Do poslední dvacetiminutovky se tak vstupovalo za jednoznačného stavu šest-jedna. Na branku Fořta navázal Koudelka, který si tak připsal hattrick. Hosté se připomněli trefou Bakuse, na kterou za nedlouho reagoval zásah Haluzy.

Branky: 5., 40. a 49. Koudelka, 11. a 22. Sakrajda, 1. Roubík, 38. Hendrich, 48. Fořt, 57. Haluza - 18. Rytnauer, 55. Bakus. Rozhodčí: Vampola - R. Prchal, Špringl. Vyloučení: 8:10, Fořt 10 min. - Štrach 5 min. Využití: 3:1. V oslabení 0:1. Diváci: 1666.

Havlíčkův Brod - Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Havlíčkobrodští sice do zápasu nevstupovali s vizitkou favorita utkání, ale o to více dávali svou hrou najevo, že se svého soupeře nebojí. Byl to velmi vyrovnaný zápas. Mora neudržel vedení po dvou třetinách, a proto se muselo přejít do nastavovací části hry. Rozhodnutí přišlo až v páté sérii samostatných nájezdů. Taktický tah domácího trenéra vyšel. Na led putoval gólman Neruda, který lapil potřebnou šanci a Borovanský nasadil finální úder.

Branky: 16. Varga, 29. Hodek, 49. Dušátko, rozhodující sam. nájezd Borovanský - 16. Zbořil, 23. Meidl, 36. Bouz. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:9, navíc Endál a Borůvka (oba HB) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1100.

Mladá Boleslav - Ostrava 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)

Premiéra domácích v novém ledním domově, který nese název "Zlatopramen Aréna", vyšla na výbornou. Nutno říct, že první dvacetiminutovka byla z pohledu mladoboleslavských špatná. Zvrat přišel během druhé části hry. Čtyřgólová smršť zajistila potřebný klid a poslední pojistka Rumpla také tříbrankový rozdíl.

Branky: 27. a 47. Rumpel, 37. Handlovský, 38. Král, 40. Mikulík - 8. Červenka, 18. Ovšák. Rozhodčí: Hribík - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 10:12, navíc Boháč (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2120.

Chomutov - Třebíč 8:1 (4:0, 0:0, 4:1)

Třebíčská euforie je pryč. Další tvrdá lekce přišla na ledě Chomutova.  Kromě prostřední "nudnější" části se v jednotlivých třetinách čtyřikrát rozsvítilo červené světlo za brankou Třebíče. Konečný osmibrankový debakl byl jistě nepříjemným překvapením pro tým, který se několik zápasů úspěšně vezl na vítězné vlně.

Branky: 8. a 48. Mikšovic, 1. Révay, 12. Charousek, 16. Jíra, 44. Ťupa, 51. Kolda, 60. Kostourek - 56. Zahradník z tr. střílení. Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šerý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1450.

Most - Šumperk 2003 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Souboj nováčků vyšel o poznání lépe pro domácí Most. Draci se však už ve čtvrté minutě dostali do vedení, a to také drželi 36 minut než se prosadil Sýkora. Závěr utkání byl ve znamení velké aktivity obou týmů. Šťastnější byl Most, díky trefám Proška a Míky, který pečetil výhru do prázdné branky.

Branky: 37. Sýkora, 58. Prošek, 60. Míka - 4. Piluša. Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení 3:7, navíc Suchánek 5 min. a do konce - Piluša 10 min. Bez využití. Diváci: 550.

Zdroj fotky: hc-sareza.cz (Lukáš Bajgar)