Rytnauer řídil koncert Jihlavy

19. 9. 2007
ObrazekDeset branek bylo k vidění v Prostějově, ale ke smůle domácích jich rovných sedm padlo do jejich sítě. Mužem zápasu byl Ladislav Rytnauer, který si připsal hattrick. Olomouc překvapivě vybojovala body v Brně. Hradec Králové dál tápe, doma nestačil na nováčka z Vrchlabí.

Východočeši jsou v krizi, už třetí zápas v řadě nedokázali bodovat. Jeden z papírově nejžhavějších favoritů soutěže přitom už od první minuty vedl, ale nakonec se jeho střelecké konto o další zásah nerozrostlo. Nicméně hosté se renomé soupeře nelekli a trpělivou hrou s třemi přesnými zásahy udělali hlavní základ pro tříbodový návrat domů.

Kometa Brno - Olomouc 1:2 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Kometa Brno nedokázala plně navázat na výhru nad Havířovem a přenechala větší poměr bodů Olomouci. V samotném utkání měla dlouho více ze hry. Už v první minutě mohli brněnští fanoušci oslavovat úspěch, ale stoprocentní šance nedokázali zakončit . Olomouc zahrozila v osmé minutě, kdy pokoušel zpoza branky paní štěstenu Ministr. V jedenácté minutě se měnil stav. S Vostřákovou bombou si Žigárdy ještě stačil poradit, ale na dorážku Dlouhého již byl krátký-1:0. Necelé dvě minuty před koncem vyrobil velkou nepřesnost olomoucký gólman, ale obětavý Brančík zahránil jasnou branku. Olomouc vrátil do hry Tomajko, který krásnou střelou vymetl pavučinu v Jarinově svatyni. Kometa bojovala, měla i více ze hry, ale některé situace zbytečně překombinovala. Závěr utkání je zbytečně hektický. Domácí spílali rozhodčímu, který poslal Brno v prodloužení do tří. Tlak Mory byl odměněn Křížovým gólem.

Branky: 11. Dlouhý - 33. Tomajko, 63. Kříž. Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc Gýna 10 min., Padělek 5 + do konce - Davídek, Žajgla, Meidl všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3675.

Prostějov - Jihlava 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Jihlava si bez větších problémů poradila s Prostějovem. Koncertní výkon řídila dvojice Rytnauer- Čachotný. Oba hráči si z utkání připsali do svých statistik čtyři body. Prvně jmenovaný zaznamenal raritní čistý hattrick a jednu finální přihrávku a jeho kolega branku nedal, ale v rovných čtyřech měl prsty. Domácí se pokoušeli naručit ofenzivní úspěšnost střídáním brankářů, ale tížený efekt to nepřineslo. Jestřábi padli a okupují předposlední místo své skupiny, jen díky příznivějšímu skóre.

Branky: 33. Kotásek, 51. Kundrát, 59. Bartoň - 5., 26. a 37. Rytnauer, 1. a 47. Bakus, 42. Staněk, 45. Říha. Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:2. Diváci: 1500.

Havířov - Šumperk 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 17. Peštuka, 23. Zdeněk, 35. Zdráhal, 51. Seman - 39. Antonovič, 48. Bařica. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Pala. Vyloučení: 11:11, navíc Hajas (Šumperk) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1151.

Třebíč - Sareza Ostrava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 50. Čech - 32. Sochorek z tr. střílení, 45. Najdek. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Klein. Vyloučení: 2:10, navíc Najdek (Ostrava) 10 min. osobní trest. Bez využití. Diváci: 1430.

Havlíčkův Brod - Kadaň 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 5. Borůvka, 28. Kubeš, 35. Kreuzer, 59. Holec - 12. Derfler. Rozhodčí: Kubeš - Guth, Špryngel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1300.

Mladá Boleslav - Chomutov 3:4 po prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

Branky: 33. a 56. Mertl, 43. Gombár - 30. Ťupa, 35. Boušek, 49. Kostourek, 65. Revay. Rozhodčí: M. Fraňo - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:2. Diváci: 783.

Hradec Králové - Vrchlabí 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 1. Roubík - 37. a 57. Tvrdek, 31. Horčička. Rozhodčí: Würtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 2065.

Most - Beroun 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 11. Koláček, 39. Rindoš, 46. Metlička - 42. Šulčík, 56. Novotný. Rozhodčí: Jebavý - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení 8:11. Využití 3:1. Diváci: 410.

Zdroj: ČTK, foto: hc-kometa.cz, edit: hokej.estranky.cz