KHL: Ufa pokořila Mytišči počtvrté a získala Gagarinův pohár

16. 4. 2011

Kontinentální hokejová liga již zná svého panovníka. Stal se jím celek Ufy, který svou korunovaci realizoval díky čtvrté finálové výhře nad Atlantem Mytišči. Z titulu se můžou radovat i čeští reprezentanti Miroslav Blaťák a Jakub Klepiš.

Samotné střetnutí přineslo vyrovnaný průběh.

Už v 8. minutě se domácí radovali z prvního střeleckého úspěchu, když se po asistenci Nilssona prosadil Taratuchin. Posléze již dlouhé minuty byly ve znamení vlády obou gólmanů Ersberga s Barulinem.

Ale byl to prvně jmenovaný, kdo posléze inkasoval. Za jeho záda se ve 43. minutě při dvojnásobné početní výhodě prosadil Marek. Domácí na obdržený gól odpověděli dvěma slepenými z holí Kutějkina a posléze Svitova, kterému nahrával Klepiš.

Ufa se tak dostala do vedení 3:1. Hostům se ještě podařilo skóre korigovat Gluchovem, ale na toužebné vyrovnání už nedosáhli. Se závěrečnou sirénou mohli naplno propuknout mistrovské oslavy. Salavat Julajev Ufa je nový mistrem KHL.

Finále play off - 5. zápas:

Salavat Julajev Ufa - Atlant Mytišči 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 8. Taratuchin, 55. Kutějkin, 56. Svitov (Klepiš) - 43. Marek, 57. Gluchov.

Konečný stav série: 4:1 - Ufa je mistrem KHL