Elitserien: Hlaváč bodoval při kanonádě v Södertälje

10. 12. 2009

Dnes pokračovala nejvyšší švédská hokejová soutěž devětadvacátým kolem. Největším poutákem bylo střetnutí třetího Färjestadu se čtvrtou Skellefteou, z vydřené výhry se radovali domácí. Linköping zářil na ledě Södertälje, na pětigólovém představení se asistencí podílel i Jan Hlaváč. V zápasech se zapsali do statistik i Martin Chabada s Petrem Čáslavou.

Právě souboj Luley s Timrou měl pro české krajánky patřičný náboj. Hostům patřila první dvacetiminutovka, během které se hned třikrát střelecky prosadili. V šesté minutě po přihrávce Petra Čáslavy odstartoval cestu Timry za body úvodním gólem Corso. Už za necelou minutu Starkov navýšil náskok hostů na 0:2. Aby toho nebylo málo, tak přesilovou hru zužitkoval Granath - 0:3. Skóre po první dvacetiminutovce se pro Luleu rovnalo špatnému dnu.

Domácí se přece jen zvedli. V polovině druhé třetiny odčaroval nulu na kontě vstřelených branek Abbott a dvanáct sekund před odchodem do šatny Lidhammar po přihrávce Chabady snížil na rozdíl jediné trefy. Kouzlo poslední minuty zafungovalo i ve třetí třetině, kdy Arlbrandt vyrovnal stav účtu a zařídil tak jistotu bodu. V prodloužení již gól nepadl, a tak se oba soupeři rozešli smírně.

Prakticky žádné problémy neměl Linköping, který vyrazil na lov bodů do tápajícího Södertälje. Hosté dokázali skórovat v každé třetině, což jistilo záruku poklidného vítězství. Ústředními postavami vítězné družiny byli dvougólový Mårtensson, tříbodový Johansson a v neposlední řadě spolehlivý brankář Norrena, jenž ze šestnácti střel domácích hráčů nekapituloval ani jednou.

MODO zažívá příjemné chvíle. Tým posílený velikány Forsbergem a Näslundem šlape jako hodinky. Díky dalšímu bodovému zisku rozšířil svou bodovou sérii na šest utkání a díky tomu stoupá napříč tabulkou. Aktuálně svěřencům trenéra Hořavy patří desátá příčka.

Čtvrteční výsledky 29. kola:

Lulea - Timra 3:3 (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Abbott, 40. Lindhammar (CHABADA), 60. Arlbrandt - 6. Corso (ČÁSLAVA), 7. Starkov, 18. Granath.

MODO Hockey - Frölunda 3:3 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 31. Zuccarello, 46. Skröder, 51. Häggström - 3. Klingberg, 42. Anderson, 45. Pettersson.

Färjestad - Skelleftea 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Aslund, 3. Paulsson, 24. Pihlström - 22. Surový, 60. Marttinen.

Djurgaarden - Rögle 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 14. Klubertanz, 23. Pettersson, 30. Ölvestad, 36. Eriksson, 55. Krüger - 20. Amar

Södertälje - Linköping 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Eriksson, 15. Mårtensson, 22. Mårtensson, 44. Håkanson (HLAVÁČ), 58. Johansson.

Brynäs - HV 71 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)