Týmy Chomutova a Ústí vítězně, Olomouc podlehla Rebelům

12. 12. 2011

Druhá nejvyšší domácí hokejová liga má za sebou 32. kolo zápasů. V dnešních střetnutích se výraznější překvapení nezrodilo. Naplno bodovalo vedoucí Ústí, které na svém ledě přehrálo bojovný Most.

Favorizovaný Slovan úlohu favorita zvládl, ale nutno říct, že to pro něj procházka růžovým sadem rozhodně nebyla. Už po sedmnácti sekundách hry otevřel skóre zápasu Ludvík. Za dalších pět minut navýšil vedení Kovář. Most dokázal skórovat ještě do přestávky z hole Klímy.

Družina Lvů zahájila dobře i prostřední část hry. Brankáře Bendu nejprve překonal podruhé v utkání Ludvík a posléze se za jeho záda trefil Rod. Vedení 4:1, ale ještě nebylo nijak zlomové. Mostečané pomyslný ručník na led nevhodili a po gólech Tvrdka s T. Rohanem se vrátili zpět do zápasu. Jejich snahu prakticky ukončil v 56. minutě Roubík - 5:3. Jeřábkova družina se ještě v závěru snažila o power play, ale bez efektu. Triumf ústí dokonal střelou do opuštěné klece Zeman.

Plného bodového zisk dosáhl také Chomutov. Piráti ve svém sídle pokořili Hradec Králové.Z elitní trojky zaváhala jen Olomouc, která v přestřelce podlehla Havlíčkovu Brodu.

Souhrn výsledků 32. kola:

SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 32. Dolníček (Brož), 42. Havlíček (Burian V.), 44. Vondráček.

HC Benátky nad Jizerou - HC Berounští Medvědi 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 7. Bulíř (Ulrych, Urban), 44. Víšek (Skořepa), 56. Urban (Pavlů) - 10. Špelda (Hašek, Rubeš).

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Olomouc 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky: 4. Němec (Kostourek), 5. Neměc (Jankovič, Ostrčil), 23. Vondráček (Němec), 32. Protivný (Morava), 52. Němec, 60. Semorád (Kostourek) - 24. Bartoň (Haluza, Řípa), 33. Pekr , 41. Kucsera (Kucharczyk, Kolouch), 56. Haluza (Pekr).

Piráti Chomutov - HC VCES Hradec Králové 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Hruška (Pulpán, Kraft), 25. Hafenrichter (Sikora), 60. Pulpán - 5. Tvrdík (Kubeš, Berger).

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Most 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 1. Ludvík (Klobouček), 6. Kovář (Handlovský, Rod), 22. Ludvík (Klobouček, Šagát), 24. Rod (Handlovský, Kovář), 56. Roubík (Šagát, Ludvík), 60. Zeman (Klobouček, Rod) - 14. Klíma, 35. Tvrdek (T. Rohan, M. Rohan), 42. T. Rohan (Tvrdek, Charousek).

Salith Šumperk - HC Stadion Litoměřice 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 6. Holík (Řehák), 15. Mičulka (Haas, Červenka), 51. Meluzín (Sedlák, Mičulka), 57. Brunec (Hulva, Sedlák) - 25. Lenc (Gengel), 46. Horčička (Hašek).

IHC KOMTERM Písek - HC Dukla Jihlava 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Šperger (Polodna, Kudrna) - 2. Bezděk (Maliník, Dobrovolný), 51. Kolafa (Hodek, Hubáček), 60. Hodek.