Ve Znojmě a Chomutově padlo třináct gólů, hattrick Sikory zajistil Kadani tři body

8. 1. 2011

Čtyřiatřicáté kolo druhé naší nejvyšší soutěže bylo i díky počtu gólů nadmíru zajímavé. Červené světlo za brankou se rozsvítilo celkem ve čtyřiašedesáti případech, což činilo unikátní průměr osmi gólů na zápas. Své o tom můžou říct diváci, jenž zavítali do Chomutova, Znojma, Litoměřic či Kadaně.

Velká přestřelka byla k vidění na několika stadionech. Drama s velkým "D" se uskutečnilo ve Znojmě. Medvědi se do Orlů opřeli bez respektu a první část hry ovládli v poměru 3:1. Druhá třetině patřila pro změnu Znojmu, které ji na branky ovládlo 4:2. Ve třetí dvacetiminutovce se oba týmy trefily shodně jednou, a tak konfrontace dál pokračovala. Nervy drásající souboj dospěl až na samostatné nájezdy, ve kterých nakonec bitvu rozhodl pro Orly Jan Trojan.

Obdobný počet branek padl i v Chomutově, kam zamířil Hradec Králové. Energetici lídrovi soutěže zle zatápěli, ale zkušený tým si dokázal udržovat klíčový náskok. I přes pořádnou nadílku Jaroslav Pavelka v brance hostů zůstal. Jeho třicet úspěšných zákroků k přehlédnutí určitě není. Z vysokého skóre nejvíce vytěžili domácí útočníci Petr Jíra a Pavel Kuběna, kteří si shodně připsali po třech bodech.

Přímý souboj o deváté místo lépe zvládla Kadaň. Třebíči se po neúspěšné první třetině podařilo během té následující vrátit do hry, ale závěrečnou pasáž už její hráči nezvládli. Hlavní hvězdou utkání byl domácí Marek Sikora, který hned třikrát úspěšně zamířil mimo dosah gólmana Radka Fialy.

Z druhého vítězství v řadě se mohla radovat Olomouc. Hanákům se podařilo vybojovat dva body na ledě Havlíčkova Brodu a navázat tak na předchozí úspěch z minulého vzájemného střetnutí. Velkou oporou hostů byl opět výborně chytající brankář Martin Prusek, jenž zneškodnil šestatřicet palebných pokusů domácích.

Šlágrem kola byl souboj druhého Ústí s třetí Jihlavou. Dukle se sice podařilo díky trefě Aleše Padělka dostat do vedení, ale na dlouhou dobu to pro ní byl poslední radostný okamžik. Domácí Lvi ztrátu smazali za necelých osm minut a postupně své střelecké skóre navyšovali. Gól Roka Pajiče z padesáté minuty už znamenal jasné vedení 4:1. Jihlavě se už pouze díky Danielu Hodkovi podařilo snížit na konečných 4:2.

Příjemným překvapením byla i vysoká výhra nováčka z Litoměřic, který smetl táborské Kohouty šesti góly. Triumf podpořil v brance spolehlivý Dušan Salfický. Pro hosty to byl druhý debakl v řadě. Ve středu je v jejich sídle pěti brankami rozdrtila Chrudim.

Souhrn výsledků 34. kola:

HC Stadion Litoměřice - Hockey Club Tábor 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 2. Šinágl (Tvrzník), 22. Kříž (Šinágl), 23. Mrňa (Novák), 28. Novák (Heinisch), 46. Horčička (Sklenička, Hašek), 58. Mrňa (Šrámek) - 37. Nedorost (Štrba), 47. Havran (Nedorost, Štrba).

Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč 6:4 (2:0, 1:3, 3:1)
Branky: 10. Boušek (Seman, Sikora), 13. Sikora (Seman, Szakal), 33. Boušek (Seman), 42. Sikora, 47. Sikora (Boušek, Seman), 52. Eiselt (Balázs) - 22. Obdržálek (Burian, Nahodil), 26. Přibyl (Zahradník), 39. Obdržálek (Burian), 47. Nahodil (Ostrčil).

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Olomouc 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1)
Branky: 7. Holec (V. Meidl) - 50. Vyrůbalík, 63. Pekr (R. Meidl)

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Dukla Jihlava 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 34. Handlovský (Hanzl, Kloz), 42. Alinč (Hampl, Ludvík), 43. Hanzl (Handlovský, Kloz), 51. Pajič (Diviš, Rod) - 26. A. Padělek, 56. Hodek (Čachotský, Řehoř).

IHC KOMTERM Písek - HC Chrudim 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 16. Pšurný (Dragoun), 26. Ferebauer (Výborný, P. Zdráhal) - 27. Semorád (Sýkora), 36. Šeda, 49. Král (Gyganov), 59. Král.

Orli Znojmo - HC Berounští Medvědi 7:6 po s.n. (1:3, 4:2, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Branky: 20. Lattner (Jarůšek), 22. Beroun (Trojan, Říha), 24. Lattner (Klimeš), 30. Rachůnek, 35. Říha (Kolafa), 44. Beroun (Pláněk), 65. rozhodující nájezd Trojan - 1. Vlček (Švagrovský), 12. Švagrovský (Veselý, Vlček), 17. Hertl (Besser, Višňák), 23. Malý (Hašek), 36. Besser (Kupec), 57. Hašek (Rudovský).

KLH Chomutov - HC VCES Hradec Králové 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)
Branky: 1. Kuběna (Kraft, Jíra), 16. Kuběna (Kraft, Jíra), 16. Skořepa, 31. Hrdel, 33. Zucker (Novák), 50. Jíra (Kuběna, Pulpán), 56. Hruška (Pulpán), 56. Hrdel (Novák) - 5. Budínský (Roubík), 26. Berger (Šejnoha), 40. Jindřich (Šejnoha), 54. Roubík (Křetínský), 60. Moskal (Křetínský).

HC Vrchlabí - HC Benátky nad Jizerou 3:2 po s.n. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 28. Vrtek (Chaloupka, Hubáček), 48. Matějíček (Vrtek), 65. rozhodující nájezd Bezouška - 54. Kolmann (Klimt), 57. Urban (Krejčík, Klimt).