Ústí podlehlo Havlíčkovu Brodu, Chomutov šťastně triumfoval v Třebíči

11. 12. 2010

Chomutov se s Ústím přetahuje o post nejlepšího celku první ligy, nicméně ani jeden z nich nemá na růžích ustláno. Ústečtí Lvi si v prostředí havlíčkobrodských Rebelů ani neškrtli. Chomutov byl na ledě Třebíče minutu od prohry, ale nakonec body zahránil díky vyrovnání a následné výhře v samostatných nájezdech.

Z vydřeného vítězství se radovala i v tabulce třetí Jihlava. Dukle se povedlo ve vyrovnaném střetnutí triumfovat v loterii hokejových penalt. Nečekaný kolaps postihl hráče Znojma. Orlí letka hrála po čtyřiceti minutách na ledě Kadaně bez branek, ale v závěrečné pasáži byla roztřílena pěti góly a na Moravu se tak vrátila s ostudou. Výrazný podíl na vítězství Kadaně měl gólman Alexandr Hylák, jenž zneškodnil všech pětatřicet pokusů hostujících hráčů.

Po mizerném výkonu v Benátkách se v tom lepším světle předvedla Olomouc. Mora si před zraky svých příznivců poradila s Pískem. V nečekaně povedených výkonech pokračují Medvědi z Berounu. Celek, který je záložním zdrojem extraligové Sparty, vybojoval nad Vrchlabím třináctou výhru sezony.

Své fanoušky potěšil v poslední době výsledkově nepřesvědčivý Hradec Králové. Energetici si bez výraznějších problémů poradili s Táborem a v tabulce dohání čtvrtý Beroun. V Chrudimi viděli diváci unikátní přestřelku. Po šedesáti minutách odcházela obě mužstva do kabin při skóre 6:6. Střetnutí se nakonec rozhodlo v samostatných nájezdech, které lépe zvládli domácí hráči.

Sobotní výsledky 27.kola:

SK Kadaň - Orli Znojmo 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Branky: 41. Mikšovic (Eiselt), 51. Novák (Mikšovic, Eiselt), 54. Charousek (Boušek), 59. L. Klíma (Mazanec, Hylák), 60. Boušek (Charousek).

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 23. Rod (Přeučil, Novák), 24. Heinisch (Hlusička, P. Kříž), 30. O. Kříž (Evan), 58. Slížek (Hašek) - 14. Kucsera (Hodek), 29. Čachotský, 54. Kaláb (Ficenc), 58. Padělek (Kaláb, Dobrovolný), rozhodující nájezd Dobrovolný.

HC Olomouc - IHC Komterm Písek 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Řípa (Šedivý, Vyrůbalík), 10. Lhotský (Ministr), 20. Černý (Brančík, Lhotský), 35. Domin (Vyrůbalík, Bartoň) - 5. Polodna.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Zohorna (Knotek, Sova), 30. Meidl.

HC Berounští Medvědi - HC Vrchlabí 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Hašek (Valský), 17. Hafenrichter (Jebavý, Vlček), 20. Valský - 41. Beck (Kubeš, Poživil), 43. Hubáček (Beck).

SK Horácká Slavia Třebíč - KLH Chomutov 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)
Branky: 48. Dolníček (Ostrčil), 50. Ostřížek (Bulička), 52. Burian (Obdržálek, Ostřížek) - 24. Kraft (Hřebejk), 30. Skořepa (Jíra, Kůs), 59. Jíra (Kántor, Skořepa), rozhodující nájezd Skořepa.

HC VCES Hradec Králové - HC Tábor 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 17. Volráb (Koudelka), 19. Jindřich (Čáp), 28. Budínský (Roubík), 54. Jindřich (Roubík, Kadlec), 56. Berger (Vágner) - 58. Kudrna (Kostourek, Padělek), 59. Štrba (Voříšek, Matušík).

HC Chrudim - HC Benátky n. Jizerou 7:6 po sam. nájezdech (2:3, 2:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 11. Král (Toužimský), 19. Šeda (Kubišta, Blažek), 24. Drtina (Kubišta, Semorád), 32. Mocek (Kaut), 57. Král (Fořt), 57. Drtina (Šeda), rozhodující nájezd Fořt - 1. Urban (Vantuch, Špaček), 14. Pavlů (Kica), 14. Krejčík, 49. Štich (Kopic, Urban), 51. Vantuch (Bárta), 51. Kica (Skořepa).