Semifinálové obsazení je kompletní, dál jdou Ústí, Jihlava i Havlíčkův Brod

28. 2. 2011

Pondělní program šestých duelů čtvrtfinále play-off určil poslední tři postupující. Mečbol před svými fanoušky zužitkoval Havlíčkův Brod. Týmy Jihlavy a Ústí realizovaly své čtvrté výhry na ledě soupeřů.

Hlavní hvězdou večera byl Lukáš Handlovský. Průbojný forvard, jehož do prvoligového celku Lvů zapůjčila Mladá Boleslav, zavelel ve Vrchlabí k velkému obratu. Jeho čtyřgólový počin byl pro nabuzené domácí hráče šokovou terapií. Ústí díky galapředstavení čtyřiadvacetiletého štírka završilo čtvrtý korálek úspěchu a mohlo se radovat z postupu.

Handlovský však nebyl jediným hráčem, který byl opěvován. Vynikajícím individuálním výkonem se prezentoval také Oldřich Bakus. Dlouholetá ikona jihlavské Dukly otupila snahu Znojma hattrickem a vyslala svého zaměstnavatele do dalších bojů.

Patřičně veselo bylo také u jejich rivalů z Vysočiny. Havlíčkův Brod zmařil atak Olomouce na sedmý zápas drtivou výhrou v poměru 7:2. Samotné střetnutí bylo dlouho vyrovnané. Rebelové se sice v privním dějství dostali do vedení 2:0, ale během druhé třetiny náskok ztratili.

Do přestávky vrátil brankovou výhodu domácím Miroslav Holec. Definitivní zlom nastal v 52. minutě. Paní Štěstěna jakoby mávnutím kouzelného proutku vždy navedla puk mimo dosah brankáře Martina Pruska, který poslední minuty noční můry doslova protrpěl.

Po sedmém obdrženém gólu přepustil pozici náhradníkovi Štefanu Žigárdymu. Rebelové potupili bronzový tým z loňské sezony těžkým výpraskem. Pro Hanáky tak zimní putování v play off končí hořkou tečkou.

Čtvrtfinále play-off, 6. zápasy - souhrn výsledků:

Havlíčkův Brod - Olomouc 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)
Branky: 4. Ondráček (Holec, Knotek), 8. Kempný (Meidl), 38. Holec (Knotek), 52. Zábranský (Morava), 56. Ondráček (Holec), 57. Němec (Endál), 58. Meidl (Šenkeřík) - 21. Nedbálek (Kucharczyk, Tesařík), 31. Szturc (Nedbálek, Kucharczyk).

Konečný stav série: 4:2

Znojmo - Jihlava 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Trojan (Jarůšek) - 13. Maliník, 38. Bakus (Ficenc, Čachotský), 51. Bakus (Čachotský), 53. Bakus.

Konečný stav série
: 2:4

Vrchlabí - Ústí nad Labem 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
Branky: 21. Hubáček (Čížek), 25. Urban (Filip), 37. Čížek (Pácal, Hubáček) - 33. Handlovský (Kloz, Pojkar), 47. Handlovský (Hanzl, Šagát), 49. Handlovský (Klobouček), 51. Handlovský (Hanzl).

Konečný stav série: 2:4