Prvoligové čtvrtfinále odstartovalo, z domácích celků neuspěla pouze Olomouc

18. 2. 2011

Zatímco hokejová extraliga se teprve na play off bude připravovat, tak její nižší kolegyně již dnes zahájila úvodní sérii utkání čtvrtfinále. Výhodu domácího prostředí zužitkovaly všechny celky jen s výjimkou Olomouce.

Hanáci doma podlehli Havlíčkovu Brodu 3:4.

Olomouci nevyšlo prvních šest minut střetnutí, během kterých hned dvakrát inkasovala. V obou případech se prosadil Lukáš Endál. Odchovanec pražské Slavie ve 47. minutě dosáhl hattricku a byl hlavním strůjcem úspěchu hostující legie. Domácí Kohouti mocně dotahovali, ale dosáhli jen na snížení na konečných 3:4.

Výsledkově byla vyrovnaná i ostatní klání. Ústečtí Lvi porazili Hradec Králové 3:1. Severočeši svého soupeře jednoznačně přestříleli, ale gólman Filip Luňák držel akcie Energetiků nad vodou. Jeho čtyřicet úspěšných zákroků rozhodně nelze přehlédnout.

Velkou palebnou sílu předvedla i Jihlava. Konfrontace se Znojmem byla nakonec toužebně vítěznou. Samotný úspěch se však nerodil lehce. Dukla v poslední dvouminutovce střetnutí ztratila vybudované vedení 2:0 a nakonec o své výhře musela rozhodnout až během prodloužení. V dresu Orlů se zaskvěl brankář Ondřej Kacetl, který zneškodnil čtyřiačtyřicet střel domácího komanda.

Úspěch vybojovalo i Ústí. Družstvo Lvů doma zdolalo Vrchlabí v poměru 4:2.

Druhá klání série jsou na programu už zítra.

Čtvrtfinále play off - souhrn výsledků 1. kola zápasů:

KLH Chomutov - HC VCES Hradec Králové 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) - stav série 1:0
Branky: 27. Hruška (Duda, Hrdel), 46. Sikora (Seman, Davídek), 54. Jíra (Skořepa, Duda) - 30. Kubica (Křetinský).

HC Dukla Jihlava - Orli Znojmo 3:2 po prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0) - stav série 1:0
Branky: 37. Jeslínek (Škumát), 55. Kaláb (Krupka), 63. Padělek (Čachotský, Hodek) - 59. Lattner (Štach), 59. Trojan (David).

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Vrchlabí 4:2 (0:1, 2:0, 2:1) - stav série 1:0
Branky: 29. Handlovský (Černý, Hanzl), 40. Hanzl, 52. Handlovský (Hořava, Roubík), 60. Ludvík (Klobouček) - 11. Bauer (Hubáček, Beck), 58. Beck (Filip, Drábek).

HC Olomouc - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:4 (0:2, 1:1, 2:1) - stav série 0:1
Branky: 26. Kucharczyk (Domin, Polodna), 51. Vyrůbalík (Kucharczyk), 55. Ministr (Koma) - 4. a 6. Endál (obě Šenkeřík), 32. Holec, 47. Endál (Němec, Meidl).