Olomouc má po Ústí i skalp Chomutova, Písek rozstřílel Znojmo

29. 11. 2010

První liga se přihlásila netradičně v pondělí se svým programem zápasů 23. kola. O nejzajímavější výsledek se postarali hokejisté Písku, kteří devíti góly rozmetali nálet znojemských Orlů. Zadařilo se i Olomouci, jenž po sobotní výhře na ledě Ústí, porazila i druhý top celek Chomutov.

Zmínění Ústečtí Lvi vybojovali v Chrudimi výhru až po samostatných nájezdech. Domácí se po bodové ztrátě, a se souvislostí úspěchu Písku, propadli zpět na poslední příčku tabulky. Zaváhala i třetí Jihlava, která prohrála loterii nájezdů v Benátkách.

Téže nastavená část musela rozhodnout o vítězi i v Kadani. Severočechům se proti Hradci Králové podařilo zachránit bodový zisk až v posledních minutách závěrečné třetiny. Nakonec se z aktivity domácího mužstva realizovala cenná výhra. Hrdinou zápasu byl bezpochyby David Balázs, jehož jméno je zapsáno u obou gólů Kadaně. Své fanoušky potěšila i Třebíč, která si poradila v poměru 4:1 s Berounem.

Devítigólová přestřelka byla k vidění v Havlíčkově Brodu, ze kterého si Tábor překvapivě odvezl všechny body. Osmý tříbodový zisk sezony si jasnou výhrou v Litoměřicích připsalo Vrchlabí. Osmadvaceti zákroky k triumfu hostů přispěl neprůstřelný gólman Vladislav Koutský.

Pondělní výsledky 23. kola:

HC Rebel Havlíčkův Brod - Hockey Club Tábor 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: 7. Švaňhal, 13. Němec (Třetina, Meidl), 22. Zohorna (Morava), 46. Vošmik - 6. Kostourek (Török), 21. Kostourek (Šperger, Kocar), 33. Černý (I. Padělek, Horáček), 42. Šperger (Kocar, Kudrna), 56. Mrkvička (Nedorost).

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Berounští Medvědi 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 10. Obdržálek (Nahodil, Burian), 30. Burian (Ostřížek, Obdržálek), 39. Nahodil (Obdržálek, Sláma), 44. Burian (Nahodil, Sláma) - 36. Hafenrichter (Hašek, Forman).

HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava 4:3 po s. n. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 26. Skořepa (Urban), 49. Mrkvička (Krejčík), 50. Hudíček (Vála), 65. Kopic - 4. Protasenja (A. Padělek), 35. Čachotský (Staněk, Hodek), 43. A. Padělek (Hollý).

HC Stadion Litoměřice - HC Vrchlabí 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Bezouška (J. Drábek, Zíma), 5. Chaloupka (Poživil), 26. Rusnák (Kubeš), 51. Kubeš (Chaloupka).

HC Olomouc - KLH Chomutov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Janáček (Domin), 14. Ministr (Šedivý), 42. Šedivý (Kucharczyk) - 21. Pulpán (Bombic), 45. Davídek (Seman).

IHC KOMTERM Písek - Orli Znojmo 9:1 (1:1, 4:0, 4:0)
Branky: 18. Fadrný (Ferebauer), 28. Bauer (Ferebauer), 32. Kudrna (Nedvěd, Dragoun), 36. Slavík (Suja), 39. Kudrna (Jank, Pšurný), 44. Výborný, 50. Slavík (Suja), 55. Dragoun (Nedvěd), 58. Všetečka - 11. T. Rachůnek (Havlík).

Sportovní klub Kadaň - HC VCES Hradec Králové 2:1 po s.n. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 58. Balázs (Révay), rozh. nájezd Balázs - 31. Volráb (Čermák).

HC Chrudim - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 po s. n. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Stoklasa (Zohorna), 32. Semorád (Král, Kubišta), 60. Semorád - 5. Janků (Pazourek), 35. Diviš (Poživil), 45. Kloz (Hanzl, Handlovský), rozh. nájezd Mikulík.