Kolapsy favoritů, týmy Ústí i Chomutova nečekaně doma prohrály

30. 10. 2010

Nejspíš málokdo očekával, že by Ústečtí Lvi před zraky svých fanoušků nějak zaváhali. Úspěšnost domácích zápasů byla zajisté pro mnoho sázejících klíčovým parametrem k podpoře tipu č. 1. Prognóza se nakonec nečekaně ukázala jako chybná.

Energetici zaskočili favorizovaný celek už v úvodním dějství, ve kterém vsítili dvě branky. Klíčovou pasáží celého střetnutí byla bezesporu druhá třetina, kdy východočeský celek odskočil díky trefám Budínského a Šejnohy na třígólový rozdíl. Ústí se už podařilo jen snížit na konečných 2:4.

Selhal i Chomutov, na který nalezl recept bodově úspěšný Beroun. Medvědi dokázali s jedním z aspirantů na postup do extraligy držet krok. Odměnou jim byl rozdílový a později také vítězný gól Švagrovského, jenž se trefil dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Chomutov dnešní klopýtnutí může mrzet o to více, neboť přišel o post lídra soutěže.

Tím se stala rozjetá Jihlava. Dukla se veze na vítězné vlně, která čítá už sedmý úspěch v řadě. Klub s bohatou historií si doma vyšlápl na Třebíč. Svěřenci trenéra Vlka svého soupeře smetli v poměru 6:1 zejména díky famózní třetí třetině, ve které vstřelili čtyři góly. Dvě trefy zaznamenal domácí lídr ofenzivy Bakus.

Na vítězství se nadřela Olomouc. Výsledky nepříliš přesvědčiví Hanáci udolali po samostatných nájezdech bojovnou Chrudim. Mora na ledě střelecky dominovala, ale rozchytaný Landsman v bráně hostů domácím forvardům příležitosti mařil nadmíru dobře. Utkání se nakonec díky trefě Drtiny během dvojnásobné přesilovky dostalo do prodloužení a následně do loterie nájezdů. Nervydrásající bitvu rozhodl svým druhým gólem v zápase Ministr.

Doslova hrobníkovi z lopaty dokázaly na poslední chvíli utéct celky Tábora a Litoměřic. Kohouti z jihočeské oblasti zachránili body čtyřicet sekund před koncem zápasu, kdy se trefil Šperger. Tábor nakonec ještě během prodloužení utkání zvrátil ve svůj prospěch po trefě Mrkvičky.

V souboji dvou nováčků měli nakonec více důvodů k radosti hráči Litoměřic. Hosté prohrávali ještě v čase 58:19 1:0, ale střelecký úspěch Stříteského gólové manko srovnal. V nájezdech rozhodl o triumfu hostů Horčička.

Souhrn výsledků 14. kola:

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC VCES Hradec Králové 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 17. Čurila (Alinč), 59. Hanzl (Holomek) - 6. Moskal (Kubica, Chmelíř), 16. Šejnoha (Chmelíř), 33. Budínský (Volráb, Koudelka), 38. Šejnoha (Berger).

HC Benátky nad Jizerou - Sportovní klub Kadaň 1:2 ((1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Rýgl (Kajínek, Skořepa) - 44. Mikšovic (Boušek), 52. Trefný (Balázs).

HC Olomouc - HC Chrudim 3:2 po s.n. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Ministr (Pekr), 27. Řípa (Brančík), 66. Ministr - 7. Luštinec (Kobela), 58. Drtina (Blažek, Sýkora).

KLH Chomutov - HC Berounští Medvědi 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 16. Procházka (Jíra, Bombic), 25. Radulay (Procházka), 26. Mucha (Benda) - 10. Rudovský (Hašek), 27. Novotný J. (Rudovský, Nedvěd), 34. Nedvěd (Kafka), 58. Švagrovský.

Orli Znojmo - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky: 23. Vrba (Říha, Pláněk), 46. Hradecký (David, Haman), 59. Staněk (Podešva, Říha) - 3. Němec (Soldán), 24. Rytnauer (Knotek), 43. Hlinka (Ondráček), 50. Meidl (Němec, Třetina).

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)
Branky: 25. Bakus (Hodek), 26. Zeman (Jeslínek), 47. Bakus (Čachotský, Šidlík), 54. Hodek (Malena), 54. Staněk (Padělek, Jeslínek), 56. Bezděk (Jeslínek, Staněk) - 3. Dočekal (Vondráček).

IHC KOMTERM Písek - HC Stadion Litoměřice 1:2 po s.n. (0:0, 1:0, 0:1)
Branky: 25. Plášek - 59. Stříteský (Heinisch, Vobožřil), 66. Horčička.

Hockey Club Tábor - HC Vrchlabí 2:1 po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Zdeněk Šperger (Martin Štrba), 65. Vojtěch Mrkvička (Ivan Padělek) - 23. Patrik Beck (Radek Hubáček, Petr Chaloupka).