Jihlava si po další výhře upevnila vedení v čele soutěže

10. 11. 2010

Sedmnácté kolo první hokejové ligy bylo ve znamení souboje gigantů Chomutova a Ústí. Dramatickou bitvu nakonec vyhráli v prodloužení hosté. Z výsledku ale paradoxně vytěžili nejvíce hráči Jihlavy. Dukla doma přehrála Hradec Králové a vylepšila si své královské postavení v tabulce.

Klub s bohatou historií si připsal jedenáctou výhru a patří k největším překvapením dosavadního průběhu ligy. Zadařilo se oběma nováčkům. Litoměřice na domácím ledě udolaly nevyzpytatelný Tábor a své fanoušky potěšil i Písek, který vybojoval během prodloužení výhru nad Havlíčkovým Brodem.

Výkonnostně uvadá Beroun. Po šestizápasové sérii úspěchů Medvědi dvakrát v řadě prohráli při hrozivém skóre 2:10. Tentokrát rezerva extraligové Sparty nestačila na Benátky. Nedaří se ani Olomouci. Mora od začátku sezony působí velmi nepřesvědčivým dojmem.

Svěřenci trenérů Fialy a Tomajka doma podlehli Třebíči. Osudným se jim stala tristní třetí třetina, ve které inkasovali tři góly. Gólovou ztrátu už nedokázali dohnat a připsali si druhý neúspěch za sebou.

Středeční výsledky 17. kola:

HC Benátky nad Jizerou - HC Berounští Medvědi 6:1 (2:0, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Loskot (Kica, Urban), 3. Kica (Urban), 26. Plodek (Klimenta, Kolmann), 27. Skořepa, 30. Loskot (Rýgl), 30. Urban (Kica) - 42. Hašek (Látal).

HC Dukla Jihlava - HC VCES Hradec Králové 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Bakus (Hodek), 21. Hodek (Bakus, Čachotský), 32. Padělek - 15. Roubík (Kadlec).

KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:5 po prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Seman (Sikora), 22. Jíra (Skořepa, Duda), 29. Selingr (Mudroch, Sikora), 60. Hluchý (Kraft) - 1. Janků (Klobouček), 24. Alinč (Pojkar, Čurilla), 48. Kanko (Hanzl), 59. Pajič (Janků), 64. Poživil (Čurilla, Hořava).

HC Stadion Litoměřice - Hockey Club Tábor 4:3 po s.n. (0:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 33. Vobořil (Rod, Heinisch), 47. Rod (Vobořil, Martinka), 60. Rindoš (Hašek, Tvrzník), rozhodující nájezd proměnil Horčička - 8. Ježek (Krätzer), 43. Černý (Török), 45. Červený (Török, Andres).

HC Chrudim - Sportovní klub Kadaň 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 33. Kolář (Zohorna), 47. Blažek (Buchtele), 50. Buchtele (Blažek), 57. Blažek (Kolář) - 28. Přindiš (Boušek), 47. Freiberg (Rohan), 56. Eiselt (Boušek , Kadlec).

HC Olomouc - SK Horácká Slavia Třebíč 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Zbořil (Vyrůbalík, Pekr), 8. Koma (Lhotský, Domin), 34. Haluza (Domin), 57. Haluza (Kucharczyk) - 11. Obdržálek (Nahodil, Laš), 33. Přibyl (Zahradník), 41. Obdržálek (Nahodil, Ostrčil), 46. Přibyl, 51. Obdržálek (Burian).

IHC KOMTERM Písek - HC Rebel Havlíčkův Brod 4:3 po prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Nedvěd (Vojta, Fadrný), 36. Suja (Všetečka), 59. Plášek, 63. Bauer (Fadrný) - 19. Třetina (Němec), 47. Jelínek (Pavlík), 60. Holec (Třetina).