Jihlava prohrála i s Chomutovem a přišla o šanci vrátit se zpět do čela soutěže

20. 11. 2010

Výsledky dvacátého kola první ligy sice nepřinesly očekávané překvapení, ale o zajímavá fakta nouze nebyla. V opětovném souboji o první příčku tabulky si Chomutov poradil s Jihlavou. Uspělo i Ústí, které na domácím ledě rozprášilo naděje Benátek a tím přeskočilo Duklu na druhou příčku.

Celek z Vysočiny se tak propadl na bronzový stupeň. Vysokého vítězství dosáhli i hráči Havlíčkova Brodu, kteří před zraky svých příznivců smetli nováčka z Litoměřic poměrem 6:0. Zadařilo se i tápající Chrudimi. Mužstvo s orlicí ve znaku vyhrálo v Berouně a i díky zaváhání Písku ve Vrchlabí opustilo nepopulární dno průběžné tabulky.

Už osmou porážku v základní hrací době si připsala Olomouc. Hanáci byli Hradci Králové důstojným soupeřem, ale nedokázali vsítit klíčový druhý gól. Vzestupu tabulkou se dočkala Třebíč. Horácká Slavia porazila Kadaň a triumf vyšperkovala i čistým kontem brankáře Francouze. Pátou výhru sezony si připsal Tábor. Kohouti v přestřelce i díky dvěma zásahům Ivana Padělka udolali Znojmo.

Sobotní výsledky 20.kola:

Havlíčkův Brod - Litoměřice 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Branky: 6. Třetina (Voj. Němec, Meidl), 7. Sedlák (Zábranský, Zohorna), 30. Meidl (Voj. Němec, Třetina), 36. Třetina (Meidl), 37. Voj. Němec (M. Ondráček), 47. Voj. Němec (Meidl), 48. Zohorna (Stromko, Sedlák), 60. Vošmik (Zohorna, Stromko) - 8. Přeučil (Hašek).

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)
Branky: 27. Janků (Pazourek, KIobouček), 36. Kloz, 48. Diviš (Alinč), 50. Sklenička (Alinč), 52. Mikulík (Kanko), 53. Handlovský (Hanzl, Kloz).

Chomutov - Jihlava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 30. Jíra (Skořepa, Kůs), 39. Jíra (Kůs), 56. Seman (Davídek, Pulpán)

Beroun - Chrudim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 2. Hašek (Rudovský) - 27. Král (Mocek), 27. Sýkora (Blažek, Šeda), 29. Mocek (Kubišta), 53. Fořt (Král, Toužimský)

Třebíč - Kadaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 29. Přibyl (Bulička, Okál), 60. Laš (Sláma, Obdržálek)

Hradec Králové - Olomouc 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Budínský (Roubík, Kadlec), 5. Chmelíř (Kubica) - 40. Ministr

Tábor - Znojmo 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)
Branky: 32. Havran (Kudrna, Kostourek), 33. Mrkvička (Padělek I.), 40. Padělek I. (Štrba), 44. Kostourek (Kocar, Šperger), 53. Padělek I. (Mrkvička, Nedorost) - 4. Česnek (Říha, Plášek), 36. Beroun, 37. Rachůnek (Haman), 44. Havlík (Haman, Štach)

Vrchlabí - Písek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Rusnák (Filip, Matějíček), 33. Hubáček (Hanzl, Drábek), 57. Beck (Drábek).