Dukla opět vítězná, Benátky zesměšnily Hradec na jeho vlastním ledě

13. 11. 2010

Osmnácté kolo první ligy přineslo řadu zajímavých výsledků. Většina favoritů však nezaváhala. Průběžný lídr Jihlava naplno bodovala ve Vrchlabí a připsala si dvanáctou výhru sezony. Uspěl i její nejbližší pronásledovatel z Chomutova, jenž uhájil těsné vítězství na ledě Tábora.

Po dvouzápasovém bodovém půstu se ze zisku tří bodů mohli radovat hráči Olomouce. Mora oprášila svou mnohdy nepřesvědčivou palebnou sílu a Havlíčkův Brod vyprovodila z jeho vlastního ledu šestigólovou nadílkou.

Střeleckou kanonádou překvapily i Benátky. Středočeši si nečekaně vyšlápli na Hradec Králové a sedmi góly navázali na předešlý galavečer proti Berounu. Právě Medvědi chtěli po výprasku v Benátkách odčinit svůj kolaps v zápase proti debutujícímu Písku.

Farmě extraligové Sparty se však dlouho nedařilo najít onen klíčový brankový recept. Hosté ještě ve 48. minutě střetnutí vedli v poměru 0:2, ale v následných jedenácti minutách si prožili klinickou smrt v podobě tří obdržených gólů. Domácím se tak povedlo dokonale otočit zápas a připsat si osmý letošní triumf.

Podstatně lépe se vede druhému z nováčků. Litoměřice vydřely v prodloužení vítězství v Kadani a se šestadvaceti body se drží ve středu průběžné tabulky. Na předchozí pětizápasovou sérii neúspěchů dávají postupně zapomenout v Třebíči. Horácká Slavia navázala na předchozí plný bodový zisk i dnes, když si před zraky svých příznivců poradila s Chrudimí.

Osmnácté kolo zakončí pondělní dohrávka, ve které se od 18 hodin střetnou celky Ústí a Znojma.

Sobotní výsledky 18. kola:

Sportovní klub Kadaň - HC Stadion Litoměřice 2:3 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 8. V. Novák (Balázs, Charousek), 30. Hlubuček (Boušek) - 58. Slížek (Bojer, Heinisch), 59. Šinágl (Hašek, Kříž O.), 65. Heinisch (Kříž)

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Olomouc 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 4. Micka (Zábranský), 30. Fiedler (Suchan), 59. M. Ondráček (J. Ondráček, Micka) - 17. Bartoň (Vyrůbalík, Černý), 31. Haluza (Černý), 32. Zbořil (Ministr), 33. Černý (Zbořil, Szturc), 47. Pekr (Ministr, Řípa), 59. Ministr (Vyrůbalík, Haluza).

HC Berounští Medvědi - IHC KOMTERM Písek 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: 49. Nedvěd (Zacpálek, Kupec), 51. Vlček, 53. Hafenrichter (Zacpálek) - 16. Nedvěd (Plášek, Heřman), 42. Heš (Fadrný).

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Chrudim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Ostrčil (Obdržálek), 22. R. Kadela (Nahodil, Obdržálek), 48. Nahodil (Obdržálek, R. Kadela) - 45. Semorád (Král)

Hockey Club Tábor - KLH Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 58. Padělek (Štrba) - 19. Havíř (Jira, Skořepa), 43. Kraft (Duda, Pulpán).

HC Vrchlabí - HC Dukla Jihlava 2:4 (0:3, 0:0, 2:1)
Branky: 43. Tvrdek (Filip), 51. Tvrdek (Rusnák, Filip) - 7. Hodek (Bakus, Dobrovolný), 11. Čachotský (Bakus, Hodek), 20. Man (Zeman), 58. Čachotský.

HC VCES Hradec Králové - HC Benátky nad Jizerou 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)
Branky: 34. Roubík - 3. Víšek (Vantuch, Kajínek), 8. Víšek (Rýgl), 12. Kopic (Krejčík), 22. Bárta (Vála, Skořepa), 44. Kolmann (Loskot, Kica), 46. Urban (Mrkvička), 50. Kolmann (Rýgl, Plodek).