1. hokejová liga: Ústí ve šlágru kola smetlo Chomutov, Znojmo vyhrálo v Olomouci

22. 1. 2011

Největším poutákem 39. kola první ligy bylo bezesporu střetnutí dvou favoritů soutěže. V nelítostné bitvě zkřížili hokejky hráči Ústí a Chomutova. Souboj nakonec jasně ovládli domácí Lvi, kteří svému soupeři nadělili šest gólů. Zajímavé utkání bylo k vidění i v Olomouci, ze které si nakonec dva body odvezli znojemští Orli.

Nejspíš málokdo čekal, že konfrontace dvou gigantů skončí takovým rozdílem. Ústí "drtící" taktika vycházela dokonale. Po šesti minutách hry domácí díky dvěma slepeným brankám Alinče a Diviše se v rozmezí třinácti sekund ujali vedení 2:0. V úvodní části se ještě za záda Hanuljaka trefil Janků a Lvi mohli odcházet do kabin plně spokojeni.

Chomutov se dokázal prosadit až v pětadvacáté minutě, kdy Orctovu nulu smazal pozičně dobře postavený Jíra. Neuběhly ani dvě minuty a domácí opět vedli o tři góly. Na hostujícího strážce svatyně vyzrál K. Černý. Nejistého Hanuljaka si po další jeho riskantní akci vychutnal i Diviš, který zachytil jeho rozehrávku a dopravil puk do branky popáté.

V závěru druhé půle propálil vše Klobouček a Chomutov už prakticky neměl o co hrát. Výsledek ve třetí třetině už jen kosmeticky upravil Skořepa.

Znojmo výhrou v Olomouci potvrdilo, že se jí na Moru herně daří. Orli k úspěchu snadnou cestu neměli. Domácí Kohouti v utkání dvakrát vedli, ale snaha přinášela hostům sladkou odměnu. Klíčový byl zejména gól Komínka z pětapadesáté minuty, který vyrovnával na 3:3. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, které rozhodl v početní výhodě Pláněk.

V bitvě o Vysočinu vládla Jihlava. Dukla zlomila odpor Rebelů ve druhé třetině, kdy po trefách Padělka a Sojčíka zvýšila skóre na 3:0. Hostům se už podařilo jen snížit Holcem.

Nadstavbová část - skupina A - o 1.-8. místo:

HC Olomouc - Orli Znojmo 3:4 po prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 3. Černý (Šedivý), 43. Brančík (Koma), 44. Pekr (Mikel, Brančík) - 13. David (Lattner), 21. Říha (Beroun), 55. Komínek (Pláněk), 64. Pláněk (Štach, Bartoš).

HC Slovan Ústečtí Lvi - KLH Chomutov 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Branky: 6. Alinč (Kloz), 6. Diviš (Janků, Poživil), 16. Janků (Pajič), 27. Černý (Hanzl, Klobouček), 33. Diviš, 39. Klobouček (Hanzl, Kloz) - 25. Jíra (Kůs), 45. Skořepa.

HC Dukla Jihlava - HC Rebel Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Čachotský (Bakus, Hodek), 26. Padělek, 39. Sojčík (Padělek, Bezděk) - 44. Holec.

HC VCES Hradec Králové - HC Berounští Medvědi 1:0 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Kadlec (Koudelka).

Nadstavbová část - skupina B - o 9.-16. místo:

Hockey Club Tábor - IHC KOMTERM Písek 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky: 1. Šperger (Roháčik, Voříšek), 42. Mrkvička (Šperger), 48. Krätzer (Matušík, Voříšek), 50. Nedorost (Štrba, Klestil) - 3. Zdráhal (Fadrný, Vráblík), 8. Fadrný (Dragoun, Výborný).

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 14. Finsterle (Kadela R., Hrbáček), 23. Laš (Zahradník, Malinský), 47. Ostřížek (Kania, Burian), 52. Burian (Ostřížek) - 28. Slížek (Hašek, Martinka).

Sportovní klub Kadaň - HC Vrchlabí 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 17. Stoklasa (Fiala), 39. Mazanec (Závorka), 53. Davídek (Mikšovic) - 43. Andres (Vrtek, Drábek).

HC Benátky nad Jizerou - HC Chrudim 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Bárta (Urban, Kajínek), 28. Bárta (Klimt), 35. Bárta (Skořepa, Pavlů), 47. Pavlů (Kica, Bulíř) - 6. Cyganov (Drtina, Žák).