Litoměřice smetly Třebíč, Olomouc zlomila odpor Chomutova

14. 12. 2011

Středeční zápasová smršť první hokejové ligy přinesla pestré výsledky. Šest ze sedmi týmů si uchránily své domácí tvrze. Neuspěl pouze Hradec Králové, jehož sídlo dobyl lídr soutěže Ústí.

Východočeši odehráli s lídrem soutěže Ústím vyrovnanou partii. Osudným se jim však stal výpadek ze druhé dvacetiminutovky, kdy jim soupeř utekl o dva góly. Energetici se už do zápasu nedokázali vrátit. Snížení Záhorovského v osmapadesáté minutě už prakticky nic neřešilo.

Zatímco Slovan naplno bodoval, tak jeho největší soupeř tým Chomutova prohrál. Výprava Pirátů měla ve šlágru kola v  Olomouci slibně rozehrátou partii. Už po necelé minutě se hosté dostali do brejku a po Hruškově pasu překvapil Žigárdyho přesně mířenou střelou Kraft.
 Olomouc se své zaváhání snažila brzy napravit, ale podařilo se jí to až v polovině střetnutí, kdy se prosadil Ministr.

Vyrovnávací gól Hanáky zákonitě nakopnul a za chvíli lovil Hanuljak puk ze své svatyně podruhé, když jej propálil Bartoň. Vedení domácího celku však dlouho netrvalo. Procházka i s troškou potřebného štěstí dostal puk do sítě Mory a takřka vzápětí šokoval opařené fanoušky Sikora. Hosté mohli vývoj zlomit další trefou, ale po Lapšanského pokusu se rozezvučnila pouze horní tyč Žigárdyho branky.

Olomoučané bojovali a jejich aktivita byla nakonec v závěru střetnutí odměněna. Vyražený kotouč doklepl do sítě Pšurný a začínalo se od nuly. V prodloužení rozhodnutí nepřišlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, kteří po trefách Koloucha a Pšurného finalizovali svůj triumf.

Střelecký den si užili hráči Litoměřic. Severočeši na svém ledě osmi brankami potupili soupeře z Třebíče. O možném úspěchu napověděla už úvodní třetina, kterou domácí celek vyhrál jednoznačně 4:1. V dalších pasážích hry své vedení Stadion postupně navyšoval a dosáhl tak drtivého vítězství. Hrdinou utkání byl čtyřgólový střelec Loskot, který si tak vylepšil individuální statistiky.

Vysoké výhry dosáhly také týmy Berounu a Kadaně. Medvědi na svém ledě přehráli Havlíčkův Brod 5:0. Jejich tříbodový zisk podtrhnul osmnácti úspěšnými zákroky gólman Furch. Kadaň si poradila s Pískem 5:2 a v tabulce přeskočila Třebíč na dvanáctém místě.

Zabojoval také poslední tým ligy Most. Družina trenéra Jeřábka udolala před zraky svých příznivců Šumperk 4:3. Děkovat může zejména střelecké úspěšnosti Tvrdka, kterému se podařilo vsítit hattrick.

Souhrn výsledků 33. kola:

HC Dukla Jihlava - HC Benátky nad Jizerou 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 21. Kolafa (Malena), 50. Maliník (Petráček), 54. Hodek (Hubáček), 59. Čachotský - 12. Skořepa (Víšek, Klimt).

HC Most - Salith Šumperk 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 6. Tvrdek (T. Rohan), 29. Tvrdek (Charousek), 33. Slavíček (Tvrdek, Látal), 56. Tvrdek (T. Rohan , Nedrda) - 8. Haas, 58. Vrána (Hulva), 58. Mičulka (Červenka).

HC VCES Hradec Králové - HC Slovan Ústečtí Lvi 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 20. Koudelka (Poživil, Budínský), 58. Záhorovský (Kadlec) - 6. Zeman (Majdan), 36. Handlovský (Kovář), 39. Klobouček (Roubík, Šagát), 48. Rod (Handlovský, Kovář).

HC Olomouc - Piráti Chomutov 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 32. Ministr (Selingr, Pšurný), 33. Bartoň (Pšurný, Řípa), 58. Pšurný (Kolouch, Kucsera), rozhodující nájezd Kolouch - 1. Kraft (Hruška, Hanuljak), 34. Procházka (Grof, Gajovský), 34. Sikora (Ondřej, Hafenrichter).

HC Berounští Medvědi - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Branky: 4. Pavel (Kupec , Soldán), 6. Vlček (Stromko), 11. Forman (Rubeš), 28. Žálčík (Jaškin), 39. Švagrovský (Rubeš, Forman).

Sportovní klub Kadaň - IHC Komterm Písek 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Branky: 15. Skořepa (Charousek, Malínský), 18. Heřman (Ton, Schmidt), 20. Ton (Mikšovic, Heřman), 36. Novák (Malínský, Řehoř), 37. Heřman - 41. Melka (Nouza), 52. Ferebauer.

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavie Třebíč 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)

Branky: 10. Lenc (Šinágl, Gengel), 14. Loskot (Novák, Belay), 16. Loskot (Novák, Belay), 19. Loskot (Novák, Přikryl), 27. Horčička (Boháč, Hašek), 33. Hlusička (Lenc, Kříž), 50. Horčička (Slížek), 60. Loskot (Martinka, Drábek) - 12. Přibyl (Havlíček, Stejskal), 56. Finsterle (Stejskal).