Vrbata řádil v Anaheimu

24. 11. 2007

ObrazekČeský útočník Radim Vrbata byl klíčovým faktorem triumfu Coyotes na ledě Ducks. Šestadvacetiletý mladoboleslavský rodák v utkání zaznamenal dvě branky a přihrávku a rovněž splnil úlohu zakončovatele při samostatných nájezdech.

Newyorkským Rangers se nepodařilo navléct další korálek na svou vítěznou šňůru. Na ledě Floridy sice do půlky zápasu vedli, ale nakonec mohli být rádi, že Chris Drury je svým druhým gólem zachránil ve hře o body. Nakonec rozhodly samostatné nájezdy, při níž souboj Vokoun vs. Jágr vyšel jednoznačně pro prvně jmenovaného.

David Výborný se dočkal svého druhého gólu v aktuálním ročníku soutěže. Jeho Columbus si překvapivě snadno poradil na ledě Minnesoty s místním týmem. Velkou zásluhu na tom má gólman Leclaire, který dokázal zneškodnit přes třicet brankových příležitostí soupeře. Vychytaná nula byla už letošní šestou a tím se tak jeho jméno zapsalo do kroniky historie klubu jako nový rekord. Dalším překvapivý výsledek se zrodil ve Philadelphii, odkud si výhru odvezl Washington. Lepší premiéru si asi Bruce Boudreau, jenž nahradil odvolaného Glena Hanlona, ani přát nemohl. Capitals si po pětatřiceti minutách vytvořili tříbrankový náskok, ale i přes flyerské zmrtvýchvstání dokázali následně v prodloužení vstřelit vítěznou trefu.

Ďáblové se pomalu, ale jistě vrací do své pekelné hry. Stáž po kluzištích soupeřů jim zatím vychází famózně. Po skalpech Philadelphie, Pittsburghu si připsali další triumf i v Atlantě. Spolehlivý výkon podal Martin Brodeur, který lapil všech dvaadvacet střel domácího celku. I přes neúplnou sestavu, v níchž chyběli oba čeští zástupci Eliáš a Rachůnek, si New Jersey připsalo jedenáctou výhru sezóny.

Boston - NY Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Murray, 53. Metropolit - 55. Sillinger. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17565.

Philadelphia - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 36. Briere, 38. Carter, 56. M. Richards - 3. Green, 24. Clark, 35. Brashear, 62. Bäckström. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19727.

Minnesota - Columbus 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky:
4. Peca, 28. Výborný, 33. Fritsche, 55. Nash. Střely na branku: 32:29.

Anaheim - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky:
40. a 43. Pronger, 13. Getzlaf - 31. a 59. Vrbata (na první Hanzal), 10. Mueller (Vrbata), rozhodující nájezd Doan. Střely na branku: 26:38. Diváci: 17.174.

Carolina - Tampa Bay 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky:
5. E. Staal, 42. Whitney, 47. Williams, 49. Wesley - 15. Ranger, 33. Prospal, 35. Lecavalier (Kuba). Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.033.

Buffalo - Montreal 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky:
9. Roy, 28. Connolly, 52. Vanek, 60. Paille - 30. Higgins, 45. Plekanec. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.690.

Atlanta - New Jersey 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky:
29. Pelley, 37. Martin, 60. Pandolfo. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.545.

Florida - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
31. Booth, 42. Weiss, rozhodující nájezd O. Jokinen - 20. a 57. Drury (na první Rozsíval a Průcha). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 65 minut, obdržel dvě branky z 30 střel, úspěšnost zásahů měl 93,33%. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.250.

St. Louis - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky:
18. Kariya, 22. E. Johnson, 45. Ručinský - 46. Kesler. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.271.

Dallas - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky:
24. Ribeiro, 36. Miettinen, 60. Halpern - 4. Ponikarovskij. Střely na branku: 24:19. Diváci: 18.409.

Zdroj: ČTK, nhl.com, foto: Getty Images (Harry How), edit: hokej.estranky.cz