Vokounovo kouzlo odeznělo

29. 12. 2007

ObrazekMilan Michálek rozhodl zápas se St. Louis Blues. Po bodovací šňůře pěti zápasů Panteři tvrdě narazili v souboji s Montrealem. Hosté si během pouhých šesti minut dokázali vytvořit tříbrankový náskok, což se odrazilo na průběhu samotné hry. Úderný Canadiens  nevydržel Tomáš Vokoun, který dvakrát střídal.

Jednatřicetiletý český gólman požil černý večer. Z prvních třech střel inkasoval tři góly a po šesti minutách zamířil na střídačku. Florida měla více příležitostí, ale narážela na výborně chytajícího Hueta. V poslední části si ještě roli náhradníků prohodili Vokoun s Andersonem, ale rozjetý Canadiens už k zastavení nebyli. Ve vyhecovaném zápase bylo k vidění i několik pěstních výměn, do kterých se zapojil i český odvážlivec Kamil Kreps. Ďáblové dlouho nemohli najít recept na buffalskou legii, která si udržovala vedení díky gólu Kotalíka.  Až v čtyřiapadesáté minutě se prosadil bek Mottau. Rozhodnutí pak zařídil v samostatných nájezdech Parise.

Milan Michálek rozhodl zápas se St. Louis Blues a prodloužil tak vítěznou a zároveň rekordní klubovou sérii. Žralokům se totiž povedlo vyhrát už osmý zápas na ledě soupeře, což se zapíše zlatým písmem do kroniky San Jose. Kromě českého křídla měl na výsledku velký podíl i gólman Nabokov. Jednička týmu si připsala šestadvacet úspěšných zákroků a v kolonce letošních čistých kont se číslo navýšilo na hodnotu pět.

New Jersey - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky:
54. Mottau, rozhodující nájezd Parise - 25. Kotalík. Střely na branku: 35:27. Diváci: 17.625.

St. Louis - San Jose 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
57. M. Michálek. Střely na branku: 26:18. Diváci: 19.250.

Florida - Montreal 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky:
51. O. Jokinen (Dvořák) - 2. Latendresse (Hamrlík), 5. Ryder, 6. Higgins, 30. Kostopoulos, 57. Streit. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 25 minut, z 9 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 55,5 procenta. Střely na branku: 41:21. Diváci: 19.838.

Carolina - Boston 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky:
6. Brind'Amour, 11. Commodore, 36. Larose z trest. střílení, 44. E. Staal - 9. Kobasew, 41. Axelsson, 44. Kessel. Střely na branku: 37:21. Diváci: 18.680.