Vokoun přispěl k výhře Floridy

17. 10. 2007

ObrazekČeský brankář Tomáš Vokoun byl důležitým článkem zápasu s Montrealem. Jeho sedmatřicet úspěšných zákroků by nebylo co platných, kdyby jedenáct sekund před koncem zápasu nevyrovnal stav Nathan Horton. Nájezdy už byly loterií, kterou vyhrál pro Pantery Slovák Josef Stümpel.

Vzkříšení prožívá Philadelphia Flyers. Klub, který v minulé sezóně jen paběrkoval prošel kompletní renovací a nyní vládne Atlantické divizi. Letci si snadno poradili s Atlantou i díky jednatřiceti úšpěšným zákrokům gólmana Martina Birona. Souboje Colorada a Calgary jsou tradičním zpestřením Západní konference. Další vyrovnaný zápas musely rozhodnou až samostatné nájezdy.  Stejným případem bylo i měření sil Los Angeles a Minnesoty.

Philadelphia - Atlanta 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Hosté přicestovali na led Flyers i s uzdraveným kanonýrem Mariánem Hossou, ale ani tohle jim v zápase štěstí nepřineslo. Po bezbrankové první třetině se začaly karty obracet ve prospěch domácích. Krátce po zahájení druhé části rozvlnil síť za Johanem Hedbergem Mike Richards. Klíčovým faktorem se bezesporu staly slepené branky dua Jeff Carter - Sami Kapanen. V poslední dvacetiminutovce jen dokonal dílo zkázy Randy Jones. Thrashers si vytvořili řadu slibných šancí, ale bylo vidět že Martin Biron měl svůj den.

Branky: 22. Richards, 33. Carter, 34. Kapanen, 49. Jones. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.933.

Colorado - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (0:3, 4:1, 0:0 - 0:0)

Kdo očekával vyrovnané utkání, tak měl pravdu. Ale paradoxně po první třetině to vypadalo úplně jinak. Hrozivá trojka na kontě hostů a nula na domácí straně vzbuzovala velké rozpaky. Ale do druhé třetiny vstoupily Laviny jako pokropeni živou vodou. Optimismus jim nenarušil ani čtvrtý obdržený gól z hole Iginly. Svatoš, Smyth,  Brunette a Sauer zařídili vyrovnání. Po čtvrtém obdržené brance střídal slovenský gólman Peter Budaj, na jeho místo šel Jose Theodore.  Prodloužení branku nepřineslo, a tak musely rozhodnout nájezdy. Skórovali Wolski se Smythem a na druhé straně pouze Iginla. Prémiový bod tedy zůstal na domácím ledě.

Branky: 24. Svatoš, 31. Smyth, 33. Brunette, 37. Sauer, rozhudující nájezd Wolski - 19. a 23. Iginla, 7. Phaneuf, 8. Nilson. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16.722.

Montreal - Florida 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Tomáš Vokoun potvrzuje, že je ve velmi dobré formě. I díky němu Panteři udržují kontakt s aktuálními lídry divize  a to celky Caroliny a Tampy Bay. český reprezentant dlouho držel Floridu v naději na příznivý výsledek, neboť kapituloval pouze ve třetí minutě utkání z hole Kovaljova. Minuly běžely a tížený gól v Huetově síti stále ne a ne přijít. Poslední možností byl pokus o power play, který vyšel dokonale. Jedenáct sekund před závěrečnou sirénou Horton překonal montrealského gólmana a zachránil Panterům kůži. Prodloužení nerozhodlo, a tak se přešlo na nájezdy. Vokoun zlikvidoval pokusy Higginse, Koivua a Kovaljova. Jeho protějšek kapituloval z hole Stümpela a to se stalo klíčem k tajence vítěze zápasu.

Branky: 3. Kovaljov (Hamrlík) - 60. Horton, rozhodující nájezd Stümpel. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 37 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,3 procenta. Střely na branku: 37:25. Diváci: 21.273.

Los Angeles - Minnesota 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

I třetí ze série nočních zápasů musel být rozhodnut až v samostatných nájezdech. Minnesota dvakrát vedla, ale Los Angeles vždy dokázalo reagovat. Domácí Králové se dostali i do vedení,když se dokonce při vlastním oslabení prosadil elegentně Kopitar. Výhoda náskoku ale trvala pouze dvě minuty než se prosadil Rolston. Definitivní výhru pojistil pro Kings proměněným nájezdem Cammaleri.

Branky: 20. S. Thornton, 28. Calder, 47. Kopitar, rozhodující nájezd Cammalleri - 8. Demitra, 21. M. Koivu, 49. Rolston. Střely na branku: 29:31. Diváci: 14.239.

Zápasy z 16. října:

Buffalo - Toronto 5:4 v prodl. (0:1, 0:1, 4:2 - 1:0)

Branky: 49. Mair, 49. Pominville, 54. Vaněk, 57. Hecht, 65. Kotalík - 51. a 54. Kilger, 16. Gamache, 26. Antropov. Zásahy brankářů: Thibault 25/4 - Raycroft 42/5. Diváci: 18 217.

Anaheim - Detroit 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)

Branky: 2. Huskins, 10. Kunitz, 26. McDonald, 50. Pahlsson, 56. Perry, 60. O´Donnel - 7. Draper (Hašek), 32. Zetterberg, 34. Rafalski. Zásahy brankářů: Bryzgalov 35/3 - Hašek 28/5. Diváci: 17 174.

Vancouver - San Jose 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 24. Pyatt, 54. H. Sedin - 35. Bernier, 43. Pavelski, 44. Thornton, 46. Cheechoo. Zásahy brankářů: Luongo 34/4 - Nabokov 26/2. Diváci: 18 630.

Zápasy z 15. října:

Los Angeles - Detroit 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Branky: 42. Cammalleri - 21. Dacjuk, 24. Draper, 46. Holmström, 48. Zetterberg. Zásahy brankářů: Osgood 28/1, Bernier 30/4. Diváci: 17 215.

Anaheim - Minnesota 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 23. Rolston, 32. Parrish. Zásahy brankářů: Giguere 25/2, Harding 37/0. Diváci: 17 174.

Zdroj: ČTK, nhl.com, foto: Getty Images (Doug Benc), edit: hokej.estranky.cz