Vanek hattrickem rozhodl o výhře Buffala

21. 2. 2008

ObrazekTři zápasy z celkových šesti se musely rozhodnout až po normální hrací době. Buffalo během posledních minut smazalo dvoubrankové manko a obrat dokonce dokonalo během prodloužení. Lví podíl na tom měl Thomas Vanek, jenž se postaral o tři branky, včetně té rozhodující.

V zápase byli vidět i čeští hokejisté. Jaroslav Špaček si připsal dvě asistence a v mužstvu soupeře se bodově prosadila hned trojice hráčů. Filip Kuba přihrával Chrisu Grattonovi na úvodní gól utkání. Jan Hlaváč byl u branky Brada Richardse a Václav Prospal šest minut před konem skóroval a navyšoval vedení Lightning.

Sabres v zápase hýřili aktivitou, ale dlouho nedokázali svou snahu gólově zúročit. Holmqvista překonal až ve 44. minutě Roy. Záverečná dvouminutovka už byla zcela v buffalské režii. V záři světe se ocitla rakouská hvězda Vanek , který v podstatě sám zařídil obrat zápasu. Potvrdilo se heslo, že se hraje do posledních minut. Domácí si tak připsali cennou výhru a ve Východní konferenci se bodově dotáhli na Philadelphii.

Pohodové období zažívají newyorkští Islanders. Ostrované dokázali porazit Washington na jeho vlastním ledě a tím tak rozšířili svou sérii výher v řadě na pět zápasů. Capitals ale vstoupili do utkání daleko lépe a po čtrnácti minutách si připsali už dva góly z holí Sjomina a Laicha. Hosté však trpělivou hrou dosáhli výsledku. Smazání brankového manka zařídili česko-slovenská dvojice Šatan-Vašíček. Výhru v nájezdech pak trefil jejich spoluhráč Comrie. Už potřetí v řadě vyšla bodově naprázdno největší hvězda Caps Alexander Ovečkin.

Svou úlohu zvládlo i New Jersey, které si doma poradilo se Žraloky. První gól se však třepetal v síti Ďáblů. Krátce po začátku druhé třetiny se po přihrávce Milana Michálka prosadil Jonathan Cheechoo. New Jersey odpovědělo za sedm minut. Patrik Eliáš vybídl ke skórování Zacha Pariseho a bylo vyrovnáno. Vedení na stranu domácích pak strhly slepené trefy Maddena s Brylinem. Sharks už dokázali pouze snížit díky McLarenovi. Devils si díky výhře dotáhli na na čelo Východní konference, ale tlačí se na ně Pittsburgh, který má dnešní zápas v dobru.

Buffalo - Tampa Bay 4:3 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 1:0)
Branky:
58., 59. a 63. Vanek (na třetí Špaček), 44. Roy (Špaček) - 5. Gratton (Kuba), 42. B. Richards (Hlaváč), 54. Prospal. Střely na branku: 46:25. Diváci: 18.690.

New Jersey - San Jose 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky:
28. Parise (Eliáš), 37. Madden, 39. Brylin (Eliáš) - 21. Cheechoo (M. Michálek), 54. McLaren. Střely na branku: 20:32. Diváci: 13.855.

Chicago - Minnesota 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky:
40. a 46. Bolland, 4. Kane (Lang). Střely na branku: 30:38. Diváci: 17.812.

Dallas - Calgary 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky:
21. Hagman, 42. Norström - 14. a 41. Tanguay, 58. Iginla. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18.584.

Washington - NY Islanders 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky:
3. Sjomin, 14. Laich - 30. Šatan, 52. Vašíček, rozhodující nájezd Comrie. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.584.

Anaheim - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky:
14. Selänne, 50. R. Niedermayer, rozhodující nájezd Perry - 29. Finger, 38. Brunette. Střely na branku: 22:28. Diváci: 17.174.