Tampa našla recept na výhru, Voráček září u Blue Jackets

22. 10. 2008

ObrazekHokejisté Tampy Bay se v šestém zápase sezóny konečně mohli radovat z výhry. Tým po dvou porážkách s Rangers nedokázal ani poslední tři zápasy dovést do vítězného konce. S Carolinou a Ostrovany padl v prodloužení a s Minnesotou pro změny neuspěl v nájezdech. Jakub Voráček přispěl dvěma body k výhře nad Vancouverem.

Lightning seproti Atlantě ujali vedení v osmé minutě, kdy se podruhé v sezóně trefil Mark Recchi. Podíl na brance si připsal Radim Vrbata. I druhou branku obstaral český krajánek. Vedení domácího celku zvyšoval běheme druhé třetiny Václav Prospal. Thrashers se vrátili do zápasu v sedmačtyřicáté minutě, kdy gólmana Mikea Smitha překonal Armstrong. Arénu šokoval šestatřicet sekund před koncem třetí třetiny Todd White, který stav zápasu vyrovnal a oživil nelichotivý scénář Tampy Bay. Poprava se nakonec nekonala, v prodloužení uklidnil nervozitu Lecavalier a zajistil tak klubu klíčovou výhru.

Columbus nastoupil proti Vancouveru teprve ke svému druhému domácímu zápasu, avšak s vidinou navázat na úspěch z minulého střetnutí, kdy tým porazil Nashville. Poměrně rychlé dvougólové vedení Blue Jackets zařídili Chimera s Huseliusem, na obou brankách se podílela vycházející česká hvězda Jakub Voráček. Hosté odpověděli rovněž brzy, kdy následnou přesilovku zužitkoval Wellwood. Důležitý třetí gól v síti Canucks zařídil Dorsett, pro kterého to byl první zásah v nejprestižnější lize světa. Na další snížení z hole Bieksy reagoval střelou do prázdné branky Nash a bylo rozhodnuto.

Buffalo proti Bostonu hrálo zpočátku druhé housle, neboť po dvaatřiceti minutách prohrávalo před vlastním publikem 0:2. Kontaktní gól přišel za dvě minuty, kdy se dokázal prosadit MacArthur. Další změna skóre se udála v šestačtyřicáté minutě, a to když se i po Špačkově přispění střelecky prosadil Stafford. Utkání nakonec dospělo až na samostatné nájezdy. Loterie o větší kus štěstí nakonec vyhrál domácí celek, který díky výbornému Millerovi ukořistil bonusový bod. Gólman Sabres kapituloval jen při střele Krejčího, ale nakonec se zasloužil o vítězný obrat.

Buffalo - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 34. MacArthur, 46. Stafford (ŠPAČEK), rozhodující nájezd Vanek - 11. Wideman, 32. Kessel. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 30:32. Diváci: 18 334 (HSBC Arena). Hvězdy utkání: 1. Miller, 2. Roy, 3. Vanek (všichni Buf.).

Toronto - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. a 60. Antropov (na první KUBINA) - 5. Beauchemin, 10. Parros, rozhodující nájezd Selänne. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Střely na branku: 38:21. Diváci: 19 222 (Air Canada Centre). Hvězdy utkání: 1. Antropov (Tor.), 2. Giguere (Ana.), 3.Ponikarovsky (Tor.).

Columbus - Vancouver 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Chimera (VORÁČEK), 7. Huselius (VORÁČEK), 35. Dorsett, 60. Nash - 8. Wellwood, 46. Bieksa. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:25. Diváci: 12 057 (Nationwide Arena). Hvězdy utkání: 1. Dorsett, 2. VORÁČEK, 3. Leclaire (všichni Cbj.).

Tampa Bay - Atlanta 3:2 po prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 8. Recchi (VRBATA), 34. PROSPAL, 62. Lecavalier - 47. Armstrong, 60. White. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 38:33. Diváci: 13 922 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. Lecavalier, 2. Smith, 3. PROSPAL (všichni Tbl.).

Calgary - Washington 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 21. Iginla, 23. Lombardi - 5. S. Fjodorov. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Kiprusoff, 2. Lombardi (oba Cgy.), 3. Theodore (Was.).