Stoprocentní hosté

15. 12. 2007

ObrazekVšechny čtyři zápasy, které byly na programu v páteční sérii, vyzněly unikátně pro hostující celky.  Z českých hráčů  bodoval jen Tomáš Kaberle, jenž měl prsty ve čtvrtém zásahu Leafs.  Toronto zaznamenalo už šesté vítězství ze sedmi posledních soubojů, což se bezesporu velmi dobrá cesta k vyšším příčkám.

Torontský strážce svatyně zneškodnil všech čtyřiadvacet střel soupeře a připsal si své osmé čisté zámořské konto. Minnesotě se dokonale povedlo zaskočit Anaheim. Obhájce Stanley Cupu dlouho nemohl vyzrát na dobře organizovanou obranu se spolehlivě chytajícím Hardingem. Po čtyřiceti minutách se prosadili Wild, a to dokokce v pěti případech. Zejména druhá třetina byla klíčovým faktem zápasu. V posledním dějství se domácím podařilo skóre dvěma trefami jen kosmeticky upravit.

Vyrovnaná utkání byly k vidění ve Washingtonu a v Carolině. Capitals udržovali s Buffalem krok ve dvou třetinách. Závěrečné dějství už vyznělo pro Sabres, kteří utkání v posledních třech minutách otočili ve svůj prospěch. Calgary navázalo na vítěznou misi z Tampy a připsalo si výhru i z ledu Caroliny. Zápas se zlomil až v poslední třetiny, kdy Flames zaznamenaly o gól více než soupeř.

Výsledky:

Washington - Buffalo 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky:
14. Ovečkin, 21. Backström, 46. Laich - 19. Roy, 39. Afinogenov, 41. Stafford, 57. Connolly, 59. Hecht. Střely na branku: 23:30. Diváci: 17.035.

Atlanta - Toronto 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky:
57. a 59. Ponikarovskij (na první T. Kaberle), 28. Devereaux, 31. Sundin. Střely na branku: 24:35. Diváci: 16.424.

Carolina - Calgary 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky:
6. Larose, 36. Adams, 48. Cullen - 5. Huselius, 35. Boyd, 41. Iginla, 52. Phaneuf. Střely na branku: 36:21. Diváci: 15.536.

Anaheim - Minnesota 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)
Branky:
54. May, 60. Bertuzzi - 13. Voros, 26. Gáborík, 27. Belanger, 36. Rolston, 37. Burns. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.174.