Stastny zářil proti Kings

20. 9. 2007
ObrazekHlavní postavou souboje Colorada a Los Angeles byl americký útočník Paul Stastny. Jeho dvě branky a stejný počet asistencí byly hlavním faktorem, který dovedl jeho tým k výhře. Bodoval i Jaroslav Hlinka. Robert Lang ve své premiéře v Chicagu si připsal branku a přihrávku.

O svou pozici v první týmu Phoenixu bojuje Martin Hanzal. Dvacetiletý forvard se trefil proti Torontu, ale na výhru to nestačilo. Duel Coyotes se odehrál trošku symbolicky ve Winnipegu, právě odtud se klub tehdejších Jets stěhoval. Poněkud raritním výsledkem skončilo měření sil mezi Anaheimem a San Jose. Jedinou branku utkání zaznamenal čtyři minuty před koncem Packard.

Samotný zápas v Chicagu neměl o dramatické chvíle nouzi, jak o pozitivní, tak o negativní. Skóre utkání otevřel při dvojnásobné početní výhodě Lang. Hosté reagovali Chimerou, kterýmu připravil šanci sedmý muž letšního draftu a velká česká naděje Voráček.  Nástup do druhé třetiny opět vyšel domácím, Perreault po Langově přihrávce strhl vedení na stranu Blackhawks. Do přestávky Glencross stav srovnal. Kanadský útočník Perreault byl při střelecké chuti a potřetí rozvlnil brankovou síť hostů. Jenže Malhotra nejprve opět vyrovnal a o šest minut později nakonec vsítil čtvrtý úspěch Columbusu, který už uzavřel stav na konečných 3:4. Velká pozornost byla upírána na jedničku draftu, Patricka Kanea. Chicago určitě nemrzí tolik prohra, jako zranění dvou hráčů. Toews má po zásahu pukem zlomený ukazováček a ještě vážnější poranění měl obránce Stokes, jenž byl do obličeje zasažen bruslí a musel zůstat po sešití rány v nemocnici na pozorování.

Chicago - Columbus 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 23. a 43. Perreault (na první Lang), 5. Lang - 47. a 53. Malhotra, 18. Chimera (Voráček), 37. Glencross.

Colorado - Los Angeles 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Branky: 2. a 52. Stastny (na první Hlinka), 31. a 52. Hensick, 36. Smyth, 41. Brunette - 23. Harold, 44. Armstrong, 49. Boyle.

New York Islanders - Montreal 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky: 8. a 15. Sim, 17. Guerin - 45. Kosticyn.

Tampa Bay - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 28. Karlsson (Kuba), 39. Ward, 51. Wanvig z trestného střílení, 65. Darche - 9. Robidas, 44. Lessard, 59. Eriksson.

Anaheim - San Jose 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 56. Packard.

Vancouver - Calgary 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 39. Edler, 42. Jaffray, 48. Grabner (Krajíček), 60. Shannon.

Phoenix - Toronto 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky: 28. Hanzal, 33. Winnik - 10. Steen, 46. Blake, 53. Kilger.

Zdroj: ČTK, edit: hokej.estranky.cz