NHL: Hejduk asistoval u dvou gólů Lavin, Colorado vybojovalo ve Vancouveru jen bod

27. 10. 2010

Vyrovnané střetnutí sehrálo i Toronto s Floridou. Domácí Maple Leafs rozhodli o svém triumfu v závěrečné osmiminutovce, kdy se za záda Vokounova náhradníka Clemmensena prosadili nejprve Orr a za šest minut později i Kessel. Toronto si tak připsalo pátý úspěch sezony a vévodí Severovýchodní divizi.

Jejich divizní rivalové z Ottawy odčinili předchozí domácí výbuch s Montrealem přesvědčivým vítězstvím nad Phoenixem. Senátoři základ úspěchu položili už v úvodním dějství, ve kterém gólmana LaBarberu rozesmutnili ve třech případech. Do další třetiny zákonitě nastoupil věhlasnější Bryzgalov, nicméně ani ten nezabránil ottawským bojovníkům docílit dalších dvou tref. Utkání nakonec skončilo jasným triumfem domácí výběru v poměru 5:2.

Jasné výhry dosáhli i hráči Philadelphie. Letci svým efektivním útokem roznesli Buffalo šesti góly. Klíčovou pasáží byla hlavně druhá třetina, ve které družina okolo Brierea vstřelila tři branky. Hosté se ještě v závěrečném dějství pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale dosáhli jen snížení na 5:3. V poslední minutě při power play inkasovali finální šestý gól.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 20. Bozak, 52. Orr, 58. Kessel - 35. Wideman. Střely na branku: 27:22. Diváci: 19 239.

Ottawa Senators - Phoenix Coyotes 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky: 6. a 48. Kovaljov, 6. Karlsson, 15. Kelly, 56. Alfredsson - 25. Lepistö, 47. Yandle. Střely na branku: 36:30. Diváci: 16 686.

Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Branky: 16. Briere, 25. Žerděv, 32. Powe, 35. Giroux, 41. Carter, 60. Nodl - 9. Vanek, 48. Myers, 53. Montador. Střely na branku: 34:35. Diváci: 19 361.

Calgary Flames - Edmonton Oilers 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 6. a 30. Morrison, 20. Bouwmeester, 23. Glencross, rozh. nájezd Tanguay - 9. Foster, 40. Eberle, 47. Pääjärvi, 50. Gilbert (Hemský). Střely na branku: 39:32. Diváci: 19 289.

Dallas Stars - Anaheim Ducks 2:5 (1:0, 0:3, 1:2)
Branky: 17. Eriksson, 47. Sutherby - 21. a 31. Ryan, 32. Parros, 51. Selänne, 56. Perry. Střely na branku: 37:26. Diváci: 12 378.

Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 4:3 po prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 10. Tambellini, 28. Kesler, 45. Schaefer, 61. Raymond - 5. Jones (Hejduk), 25. Winnik, 59. Duchene (Hejduk). Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 860.