Smrtící ofenziva Penguins uspěla v Detroitu

12. 11. 2008

ObrazekV zámoří proběhla repríza loňského finále Stanley Cupu, neboť změřily síly týmy Detroitu a Pittsburghu. Nedobytná tvrz Rudých křídel však tentokrát dostala pořádnou trhlinu. V nervydrásajícím zápase bohatém na góly uspěl Pittsburgh v čele útočnými klenoty Staalem, Crosbym a Malkinem.

Ostře sledovaný šlágr nabídl pravou hokejovou bitvu. Zpočátku si zajisté většina místních fanoušků nějaké problémy s pittsburghským týmem nepřipouštěla, avšak během průběhu střetnutí bylo nutné názor zcela změnit. Svěřenci trenéra Therriena byli slavnějšímu klubu více než vyrovnaným soupeřem, což se málokomu v jejich aréně podaří.

Hostům vyšel už samotný vstup do očekávané bitvy. Po pěti minutách hry rozsvítil červené světlo za Osgoodem průbojný Crosby. Domácí o sobě dali vědět ve čtrnácté minutě, kdy nepříznivý stav vyrovnal McCarthy. Navíc za dvě minuty otočil skóre Holmström a stejným poměrem skončila i první třetina. Po gólu Franzéna, kterému asistoval Hudler se zdálo, že Detroit už přejde na level neporazitelnosti, avšak předpoklad se realitou nestal. Sýkora našel Talbota a snížení bylo na světě. Menší klid do řad možná už mírně znepokojených domácích příznivců vnesla střela Zetterberga, který se prosadil v závěru druhé dvacetiminutovky.

Třetí dějství přineslo novou zápletku. Zetterbergův druhý zásah mohl být za jiných okolností zlomový, avšak v tomto případě tomu tak nebylo. Tučňáci zahájili své smrtící dostihy a netrvalo dlouho a zaplněná Joe Louis Aréna utichla nejistotou. Malkinovo snížení vše zahájilo. A když se do hatricku Staala vměstnal pouze zásah Hudlera, tak po šedesáti minutách byl stav nerozhodný šest ku šesti. Zápas tedy přešel do prodloužení, které po čtyřech minutách hry ukončil po Staalově přihrávce bijec Fedotěnko. Pittsburghu se povedla odveta za smolně prohrané finále a rovněž se připomněla pravda, že každý tým je k poražení.

Detroit - Pittsburgh 6:7 po prodl. (2:1, 2:1, 2:4 - 0:1)
Branky: 14. McCarty, 16. Holmström, 22. Franzen (HUDLER), 39. Dacjuk, 46. Zetterberg (HUDLER), 51. HUDLER - 49., 56. a 60. J. Staal, 5. Crosby, 25. Talbot (Sýkora), 47. Malkin, 64. Fedotěnko. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. Střely na branku: 34:34. Diváci: 20 066 (Joe Louis Arena). Hvězdy utkání: 1. Staal (Pitt.), 2. HUDLER (Det.), 3. Crosby (Pitt.).

Montreal - Ottawa 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 8., 35. a 57. Higgins, 56. Latendresse (LANG). Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:28. Diváci: 21 273 (Centre Bell). Hvězdy utkání: 1. Higgins, 2. Price, 3. Georgers (všichni Mtl.).

Calgary - Toronto 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 12. a 52. Boyd, 13. Iginla, 40. Phaneuf - 10. Ponikarovskij (KABERLE), 55. Antropov, 60. Stajan. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Boyd, 2. Phaneuf, 3. Regehr (všichni Cgy.).

NY Islanders - Philadelphia 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branka: 57. Hunter - 34. Briere, 51. Richards, 60. Timonen. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:32. Diváci: 13 447 (Nassau Coliseum). Hvězdy utkání: 1. Biron, 2. Briere (oba Phil.), 3. Hunter (NYI).

San Jose - Nashville 3:4 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 17. a 47. Setoguchi, 37. Blake - 38. Arnott, 46. Fiddler, 54. Suter, 63. Koistinen (BONK). Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 57:29. Diváci: 17 496 (HP Pavilion). Hvězdy utkání: 1. Setoguchi, 2. Marleau (oba SJS), 3. Ellis (Nsh.).

Los Angeles - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Stoll, 17. Brown, rozhodující nájezd Frolov - 15. Lehtinen, 30. Modano. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:21. Diváci: 13 823 (Staples Center). Hvězdy utkání: 1. Doughty (LAK), 2. Modano (Dal.), 3. Frolov (LAK).