Rangers nestačili na Pittsburgh ani podruhé, Vokouna zranil vlastní spoluhráč

1. 12. 2009

Z osmi utkání se hned v pěti případech radovali z vítězství hosté. Taková byla skutečnost nočních bitev NHL. Tučňákům se podařilo dostat Jezdce z New Yorku podruhé za sebou do kolen. Na přesvědčivé výhře se podílel hattrickem Rupp a sekundoval mu i tříbodový Crosby. Ze tří tref do černého se radoval i Umberger, jehož Columbus přehrál St. Louis. Branky Frolíka a Olesze k úspěchu Floridy nevedly.

Taktický plán dobytí pečlivě střežených domácích tvrzí vyšel dokonale Washingtonu, Pittsburghu, Buffalu, Coloradu a Calgary. Naopak těžké chvíle selhání v gólové odpovědi zažívali zejména v Toronto, Tampě Bay a v Nashvillu. Prázdná střelecká konta v domácích podmínkách vzbuzují velká zklamání.

Ovečkin se při nebezpečném faulu sám zranil

Ruská hvězda hájící dres Washingtonu měla být hlavní palebnou silou v bitvě proti Carolině. Elitní útočník se v sedmé minutě podílel na vyrovnávacím gólu Backströma, avšak to bylo z jeho produktivity vše. Za šest minut později se střetl s obráncem Gleasonem a rozhodčí jeho zákrok kolenem posoudili pěti minutami a trestem do konce utkání. Při zákroku koleno na koleno na tom byl podstatně hůře sám Ovečkin, kterého museli z ledu dostat spoluhráči a utkání pro něj stejně skončilo. Capitals hlavně díky hbitému brankáři Theodorovi a produktivní dvojici Fehr-Backström utkání dovedli do vítězného konce.

Rupp s Crosbym potopili Rangers

Ani druhé utkání, které mělo být odvetou za nedělní debakl 8:3, svěřencům trenéra Tortorelly opět nevyšlo. Domácí drželi s obhájcem Stanleyova poháru krok jen ve dvou třetinách. Úvodního gólu se diváci dočkali až ve čtyřiadvacáté minutě, kdy rozjásal zaplněnou Madison Square Garden slovenský kanonýr Gáborík. Úsměv na tváři domácích fanoušků zmrazil už po jedenácti sekundách Crosby a Ruppův zásah už celou situaci měnil. Misky vah ještě naposledy vyrovnal svým druhým gólem v utkání Gáborík, avšak třetí třetina se již odehrávala jen v pittsburghské režii. Na další trefu Ruppa navázal po asistenci českého beka Škouly kapitán hostů Crosby a definitivu domácího pádu do kolen zařídil střelou do prázdné branky hrdina dne Rupp.

Nevídané, Ballard zranil svého spoluhráče Vokouna

Florida zavítala na led svého divizního rivala z Atlanty s cílem uspět a přiblížit se svým konkurentům v tabulce. Už ve čtvrté minutě narušil hostům plány Popovic. Odpověď Panterů na sebe nenechala dlouho čekat a Frolíkův pas usměrnil za záda Hedberga svým osmým gólem ročníku Weiss. Kovalčukovi se podařilo strhnout vedení opět na stranu Atlanty, což nadmíru znechutilo hostujícího Ballarda, který ve snaze zlomit hokejku o konstrukci branky nešikovně trefuje plnou silou českého gólmana do hlavy.

Maska sice nejdůležitější část těla chrání, avšak i tak náraz přes málo zabezpečené místo způsobil tržnou ránu na uchu a Vokoun s bolestivým zraněním musel opustit ledovou plochu a putovat rovnou do nemocnice. Zranění spravilo několik stehů. Tomografie naštěstí vyloučila vnitřní zranění sluchového ústrojí, což bylo úlevou. Zápas tak musel dochytat náhradník Clemmensen. Panterům se i přes evidentní snahu nepodařilo bodovat. Všechno zapříčinil gól šest sekund před závěrečnou sirénou, o který se postaral Afinogenov.

Video - Ballard zranil Vokouna

Utkání nedohrál ani Klesla

Smolný den si vybral i další český krajánek Rostislav Klesla. Sedmadvacetiletý obránce musel odstoupit ze hry po střetu s hostujícím Barretem Jackmanem. Tvrdý zásah odneslo Kleslovo levé koleno a i přesto, že tým Columbusu díky hattricku Umbergera dokázal Bluesmany porazit, daň v podobě ztráty klíčového hráče byla velká.

NHL - úterní výsledky:

Carolina - Washington 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Corvo (T. Ruutu, E. Staal), 60. Cullen (J. Jokinen, E. Staal) - 7. Backström (Ovečkin, Giroux), 18. Fehr (Backström), 25. Backström (Fehr). Vyloučení: 6:7, navíc Gleason na 10 min - Ovečkin na 5 a 10 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:33. Diváci: 12 797 (RBC Center). Hvězdy utkání: 1. Backström, 2. Theodore, 3. Fehr (všichni WSH).

New York Rangers - Pittsburgh 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)

Branky: 24. Gáborík (PROSPAL, M. Staal), 39. Gáborík (Drury, Del Zotto) - 23. Crosby (Guerin, Gončar), 28. Rupp (J. Staal), 52. Rupp, 56. Crosby (Eaton, ŠKOULA), 59. Rupp (Crosby). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 200 (Madison Square Garden). Hvězdy utkání: 1. Rupp (PIT), 2. Gáborík (NYR), 3. Crosby (PIT).

Toronto - Buffalo 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Kennedy (Sekera, Grier), 41. Tallinder (D. Roy, Pominville), 51. Hecht (Pominville, Montador). Vyloučení: 2:4, navíc Mayers - Montador na 5 min. Bez využití. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19 110 (Air Canada Centre). Hvězdy utkání: 1. Miller, 2. Pominville, 3. Tallinder (všichni BUF).

Atlanta - Florida 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Popovic (Boulton), 9. Kovalčuk (Antropov), 26. Thorburn (Boulton, Reasoner), 60. Afinogenov (Antropov) - 5. Weiss (FROLÍK, Horton), 16. OLESZ (Seidenberg, Reinprecht), 38. FROLÍK (Weiss). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:28. Diváci: 10 310 (Philips Arena). Hvězdy utkání: 1. Afinogenov, 2. Antropov, 3. Boulton (všichni ATL).

Columbus - St. Louis 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky: 3. Russell (MacKenzie, Torres), 5. Umberger (VORÁČEK, Russell), 46. Umberger (Brassard), 60. Vermette (Umberger), 60. Umberger (Vermette, HEJDA) - 20. Johnson, 30. Kariya (Oshie, Backes). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:29. Diváci: 12 391 (Nationwide Arena). Hvězdy utkání: 1. R.J. Umberger, 2. Russell, 3. Mason (všichni CBJ).

Detroit - Dallas 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 15. Miller (Lebda, Draper), 26. Helm (Draper, Bertuzzi), 33. Cleary (Zetterberg, Holmström), 44. Bertuzzi (Dacjuk) - 20. Morrow (Robidas, Daley). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17645 (Joe Louis Arena). Hvězdy utkání: 1. Bertuzzi, 2. Draper, 3. Howard (všichni DET).

Tampa Bay - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 9. Duchene (Stewart), 34. Duchene (Stewart, Stastny), 60. Wolski (Galiardi). Vyloučení: 5:7, navíc Konopka na 5 a 10 min - Mcleod na 5 min. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:29. Diváci: 12 214 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. Duchene, 2. Anderson, 3. Stewart (všichni COL).

Nashville - Calgary 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Branky: 22. Moss, 25. Dawes (Iginla, Phaneuf), 49. Pardy (O. Jokinen, Glencross), 57. Glencross (Regehr), 59. Iginla (Glencross, Phaneuf). Vyloučení: 3:2, navíc Belak - McGrattan na 5 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:30. Diváci: 10 581 (Sommet Center). Hvězdy utkání: 1. Kiprusoff, 2. Dawes, 3. Moss (všichni CGY).