Plekanec řádil v Buffalu

1. 3. 2008

ObrazekVynikající zápas odehrál v nočním programu kanadsko-americké NHL český útočník Tomáš Plekanec. Kladenský odchovanec byl ústřední postavou svého Montrealu, který si na buffalském ledu připsal vysokou výhru a sám hráč zaznamenal hattrick a přihrávku.

Průbojný forvard se díky čtyřbodovému zisku vyšvihl do pozice nejproduktivnějšího Čecha v aktuálním ročníku soutěže. V bráně Detroitu se po delší absenci zaviněné zranění ukázal Dominik Hašek, ale ani on příliš svému celku nepomohl otupit sílu Žraloků ze San Jose. Washingtonu se povedlo poměrně snadno přelstít New Jersey vedoucí tým Atlantické divize, a to dokonce na jeho vlastním ledě.

Canadiens položili základy k výhře díky využitým přesilovkám. První z nich využili už ve druhé minutě, kdy Kovaljov našel v útočné pozici Plekance, a ten poprvé překonal domácího Millera. Za devět minut lovil buffalský brankář další puk, když jej propálil Streit. Ve 24. minutě se sice prosadil Vanek, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany Šavlí všechno. Během dalších dvou přesilovek zkompletoval Plekanec hattrick a Kosticyn zvyšoval na triumfálních 1:5. Gól domácího Connollyho už víceméně nic neřešil, i proto, že Kosticyn zaznamenal v posledních minutách další trefu.

Zraněnými zdevastovaný tým Floridy nedokázal přerušit černou bilanci s týmem Minnesoty. Hrozivý fakt sedmileté neporazitelnosti Wild jim jistě velmi drásá nervy. Panterům však snaha nešla upřít, svého soupeře přestříleli, ale z branky se radovali pouze ve dvou případech. Klíčovým faktorem se ukázaly dva slepený góly hostů v podání Veilleuxe a Burnse. Florida dokázala už pouze jen snížit Hortonem.

New Jersey - Washington 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky:
32. Green, 41. Viktor Kozlov, 49. Sjomin, 58. Brashear. Střely na branku: 18:29. Diváci: 16.580.

Buffalo - Montreal 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Branky:
24. Vanek, 52. Connolly - 2., 26. a 37. Plekanec (na první Hamrlík), 43. a 58. Kosticyn (na první Plekanec), 11. Streit. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.690.

Florida - Minnesota 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky:
26. Montador, 47. Horton - 10. M. Koivu, 28. Veilleux, 31. Burns. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16.927.

Anaheim - Calgary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky:
1. Schneider, 14. S. Niedermayer, 60. Selänne - 28. Phaneuf. Střely na branku: 25:23. Diváci: 17.174.

Tampa Bay - Toronto 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky:
9. Ouellet, 33. Picard, 63. Boyle - 41. Steen (T. Kaberle), 52. J. Blake. Střely na branku: 27:25. Diváci: 20.641.

Vancouver - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky:
13. Shannon, 31. S. Salo - 46. Murray, 47. Nash, 62. Chimera. Střely na branku: 23:33. Diváci: 18.630.

Detroit - San Jose 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky:
23. Zetterberg, 53. Samuelsson - 21. a 50. Setoguchi, 2. Pavelski. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 22 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Střely na branku: 22:22. Diváci: 20.066.