Plekanec předčil Jágra, ale prohrál

31. 12. 2007

ObrazekHokejisté New Yorku Rangers se nejspíš pomalu dostávají z krize. Po jasné výhře na ledě Toronto si připsali další úspěch i proti Montrealu. Nutno však říct, že Canadiens byli více než vyrovnaným soupeřem a měli k vítězství podstatně blíž. V záři světel byl zcela po právu Tomáš Plekanec, jenž měl prsty ve všech gólech hostů.

Jezdci se sice po devatenácti minutách hry dostali po trefách Girardiho a Jágra do dvoubrankového vedení, ale dlouho se neradovali. V téže minutě vrátil Montreal do hry Kosticyn. Tentýž hráč si gólovou radost i spolupráci s Plekancem zopakoval v minutě pětatřicáté a bylo vyrovnáno. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky rozvlnil newyorkskou síť potřetí Plekanec a rázem se misky vah převážily na stranu hostů. Body pro tým z Manhattonu zachránil pět minut před koncem Drury a v prodloužení nakonec otočil skóre povedenou střelou Shanahan.

Chicago ztratilo zápas s Los Angeles. Domácí Blackhawks vstupovali do souboje s rolí favorita zápasu, tu však nepotvrdili. Úvodní branku obstaral ve třiadvacáté minutě Toews, na další však diváci čekali 20 minut. Náskok zvýšil trefou Dowell, reakce však přišla takřka vzápětí. Brown a za pět minut později Calder smazali brankové manko a uklidnili své řady. Zlom zápasu přišel v prodloužení, kdy Brown dokonal obrat a zajistil pro Kings výhru.

Florida - Philadelphia 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
50. Hatcher. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 20 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18 767.

Vancouver - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
11. D. Sedin, 25. Cooke - 50. Getzlaf. Střely na branku: 22:22. Diváci: 18 630.

Chicago - Los Angeles 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky:
23. Toews, 43. Dowell - 43. a 64. Brown, 48. Calder. Střely na branku: 32:36. Diváci: 21 715.

New York Rangers - Montreal 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky:
11. Girardi (Straka), 19. Jágr (Rozsíval), 55. Drury, 62. Shanahan - 19. a 35. Kosticyn (na obě Plekanec), 38. Plekanec. Střely na branku: 21:21. Diváci: 18 200.