Pittsburghská mise ve znamení ruských hráčů

22. 1. 2008

ObrazekNejvětší pozornost z pondělní série zápasů poutalo střetnutí mezi Pittsburghem a Washingtonem. Média rovněž upozornily na souboj  Malkin vs. Ovečkin. Obě ruské hvězdy patřily k hlavním tahounům svým mužstev, ale rozluštění zápasu během samostatných nájezdů zařídil až Sjomin.

Kromě Sýkory a Fleischmanna se v utkáních prosadilo i dalších šest českých hokejistů. Nashville si poradil se St. Louis i díky dvěma asistencím Erata a jedné Židlického. Z výhry se radovalo i duo Michálek - Hanzal, oba se podíleli na úvodní trefě Winnika, která odstartovala střeleckou nadílku Kojotů. V dresu poražených bodoval Kotalík. Vašíček přihrával Šatanovi na branku, která znamenala dvougólové vedení, ale Islanders svůj náskok neudrželi a prohráli v prodloužení.

Samotný zápas v Mellon aréně se divákům musel líbit. Úvodní trefu obstaral v páté minutě Malone. Za hosty odpověděl český útočník Fleischmann, pro kterého to byl šestý gól sezony. V sedmnácté minutě otočil stav zápasu Kozlov, jenž zužitkoval spolupráci s Ovečkinem a Bäckströmem - 1:2. Vyrovnání zařídil za pětačtyřicet sekund Malkin. Capitals působili aktivním dojmem a jejich snahu korunoval v druhé části hry přesilovkou trefou Ovečkin - 1:3. Tučňáky vrátily do hry rovněž využité početní výhody Malkina a Sýkory. Další vyrovnání zajistil svým již 38. gólem sezony Ovečkin. Ve třetí třetině padla na každé straně ještě jedna branka. Malone a Kozlov zajistili v přesilovkách konečný stav 5:5 po normální hrací době. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech. V dresu Penguins uspěl pouze Ruutu a když na druhé straně navázal na úspěch Ovečkina jeho krajan Sjomin, tak si Washington připsal nad lídrem Atlantické divize cennou výhru.

Buffalo drželo krok s Phoenixem pouze během první třetiny, kdy na Winnikovu trefu odpověděl za deset minut Gaustad. Druhá třetina již měla jasného lídra. Coyotes se během šesti minut trefili třikrát a byli pány na ledě. Staffordovo snížení pouze oddálilo nezvratné. Sabrec v poslední dvouminutovce inkasovali ještě dva góly a šestibrankový příděl byl dokonán. Pro tým, jenž se po ztrátě hvězd ocitl ve spodních patrech tabulky to byla již osmá porážka v řadě na ledě soupeřů, čím se rovněžzapsali do černé knihy klubových neúspěchů.

Islanders-Carolina 2:3PP (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky:
24. Hilbert, 33. Šatan (Vašíček) - 44. Commodore, 56. Wallin, 61. Stillman. Střely na branku: 25:29.

Nashville - St. Louis 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky:
37. a 42. Radulov (na první Židlický), 40. a 60. Gelinas (na druhou Erat), 6. Weber, 10. Nichol (Erat) - 4. Boyes, 33. Hinote, 43. Tkachuk. Střely na branku: 27:34. Diváci: 13.642.

Phoenix - Buffalo 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Branky:
1. Winnik (Hanzal, Z. Michálek), 22. N. Kapanen, 26. Doan, 28. Morris, 58. Mueller, 59. Jovanovski - 11. Gaustad (Kotalík), 42. Stafford. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16.981.

Pittsburgh - Washington 5:6 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky:
17. a 24. Malkin, 5. Talbot, 27. Sýkora, 46. Malone - 22. a 28. Ovečkin, 17. a 56. Viktor Kozlov, 11. Fleischmann, rozhodující nájezd Sjomin. Střely na branku: 15:30. Diváci: 17.050.

Vancouver - Minnesota 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky:
31. Burrows, 60. Pyatt - 33. a 60. Bouchard, 30. Rolston, 56. M. Koivu. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18.630.