Lang porazil exzaměstnavatele z Detroitu

1. 10. 2008

ObrazekVečer ve znamení satisfakce prožil český útočník Robert Lang. Canadiens odehráli s Detroitem doma více než vyrovnanou partii, a tak vše dospělo až do samostatých nájezdů. Hrdinou se stal právě zmíněný hráč, který se tak svému bývalému klubu gólově připomněl.

Pouze jediný z pěti zápasů dne skončil v normální hrací době. Edmonton však nedokázal proti Calgary klást potřebný odpor a podlehl svému soupeři čtyřgólovým rozdílem. V utkání nastoupil i Aleš Hemský, ale ani on nedokázal oživit nevýrazný útok domácích. V dresu hostů se dvěma góly blýskl David Moss.

Obrat v zápase se povedl Minnesotě. Po čtyřiceti minutách prohrávali domácí s Chicagem 1:2, ale po přenesení hry od Tomáše Mojžíše a Martina Škouly se poprvé v zápase prosadil Stephane Veilleux. Tentýž hráč si vzal v utkání rovněž poslední slovo, když v prodloužení rozesmutnil hosty podruhé.

Z výhry se mohl radovat i další český krajánek. Tomáš Plíhal byl prvním hráčem, který zavelel Žralokům k obratu nepříznivého skóre. Po jeho snížení vyrovnal Marleau. Hosté sice kontrovali z hole Murrayho, ale Setoguchi a po čtyřech minutách v prodloužení Thornton definitivně pohřbili naděje Phoenixu.

Montreal - Detroit 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 25. Pacioretty, rozhodující sam. nájezd Lang - 27. Leino.

Minnesota - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 44. a 65. Veilleux (na první Škoula, Mojžíš), 3. Gillies - 9. Kane, 34. Seabrook.

Edmonton - Calgary 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Branky: 23. a 36. Moss, 6. Phaneuf, 33. Nystrom.

San Jose - Phoenix 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 23. Plíhal, 42. Marleau, 52. Setoguchi, 64. J. Thorntnon - 6. Bourret, 17. O. Jokinen, 51. Garth Murray.

Los Angeles - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 11. Moulson - 31. Huskins, rozhodující sam. nájezd Kunitz.

Zdroj: nhl.com, foto: Dave Sanford